[Maciek] E IV 2.0T...czyli Czerwony vol.2

Chwalimy sie swoimi pojazdami. Zdjecia, filmiki itd.
Awatar użytkownika
Daroot
Imię: Darek
Województwo: Warminsko-mazurskie
Moje auto: Espace IV 3.0 V6 24V dCi P9X
Grand: Tak
Rok produkcji: 2007
LPG: Nie
Kontakt:

Re: [Maciek] E IV 2.0T...czyli Czerwony vol.2

Post autor: Daroot » 5 miesięcy temu

Sorry, beznadzieja. I tego tego dowód do zabrania.

Jarosław
Imię: Jarosław
Województwo: Śląskie
Moje auto: Espace IV 2.0 dCi M9R
Grand: Nie
Rok produkcji: 2011
Kontakt:

Post autor: Jarosław » 5 miesięcy temu

Daroot, Nie psuj koledze zabawy ale faktycznie dowodu niech nie wozi ze sobą, bo go starci.

Awatar użytkownika
Maciek
Imię: Maciek
Województwo: Mazowieckie
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Rok produkcji: 2003
LPG: Tak
Kontakt:

Post autor: Maciek » 5 miesięcy temu

nie srajcie żarem

Gdybym miał stracić, to wszyscy mający tak zrobione kierunkowskazy też powinni, a jeździ tego w opór i to nie w autach zza oceanu. O kolorowych żarówkach w pozycyjnych nie wspomnę, czy badziewnych oślepiających ledach w światłach mijania bądź praktycznie nieświecących dziennych...i jakoś nikt dowodu nie traci

A ew zmiana na stan fabryczny to może z minuta roboty na stronę więc usunięcie przy mundurkowych to żaden problem - wykręcam oprawkę z "podwójną" żarówką, wkręcam fabryczną i wszystko działa, a i dowód zostaje u mnie - na taką ew. jestem przygotowany

Awatar użytkownika
Maciek
Kontakt:

Post autor: Maciek » 3 miesięcy temu

W niedzielę miało miejsce uszczelnienie odmy, a dokładniej jej pokrywy, bo nieustannie podciekało z całego obwodu. Przy okazji na zdjęciach można zobaczyć nalot we wnętrzu odmy po ok 454 kkm ;)

Po poluzowaniu tych 9 śrub okazało się, że pokrywa bez żadnego podważania czy użycia jakiejkolwiek siły - lata przy dotknięciu. Musiał ktoś wcześniej zaglądać, i zapomniał o nawet silikonie żeby zrobić szczelność.

Kilka zdjęć:
1) po zdjęciu pokrywy
IMG_20200216_123938867_HDR.jpg
2) pokrywa odmy od wewnętrznej strony silnika (dziurki do węży drożne)
IMG_20200216_124012956.jpg
3) po wyczyszczeniu pokrywa zaworów
IMG_20200216_142312991_HDR.jpg
4) pokrywa odmy po czyszczeniu i nałożeniu uszczelniacza (w roli uszczelki - dirko)
IMG_20200216_142258674_HDR.jpg
Póki co zrobione ok 200km po mieście - wycieku brak.

Przed nałożeniem uszczelniacza i złożeniem do kupy, pokrywa odmy została wewnątrz wymyta preparatem do mycia silników z pomocą pędzelka ze sztywnym włosiem założonym do wkrętarki, przemyta odtłuszczaczami, od zewnątrz przeleciana szczotką drucianą, dla lepszego wyglądu. Czasu nie miałem, ale może wiosną jak będzie i czas i odpowiedniejsza temperatura to pokrywa odmy pójdzie w jakiś kolor...może czerwony :mrgreen:

Dzisiaj nie dałem już rady, chociaż plany były inne - na montaż czekają zregenerowane odbłyśniki xenonów...może jutro wieczorem się uda, a jak nie to w weekend...zdjęcia również dopiero wtedy ;)

Awatar użytkownika
Maciek
Kontakt:

Post autor: Maciek » 3 miesięcy temu

Miało być o lampach, to i jest. A dodatkowo mając 2gi komplet lamp - nie martwiłem się, że auto zostanie bez oczu na jakiś czas ;)

W odpowiednim wątku wspomniałem, że za odbłyśnik do xenona polecana firma z Otwocka bierze 150PLN/sztuka za wymianę na zregenerowany. Dla mnie to za dużo, zdecydowanie za dużo. Znalazłem zakład zajmujący się metalizacja próżniową i można trafić, że mają gotowe odbłyśniki więc bez czekania ma się zrobione, bądź trzeba swoje zostawić i trochę poczekać. Biorą za sztukę 70PLN - namiar jest w odpowiednim wątku na forum.

A teraz koniec reklam ;)

1) Moje odbłyśniki wyglądały tak jak na zdjęciu poniżej, do tego jeden miał wypalone już na brązowo pole +/- wielkości monety 5PLN.
IMG_20200216_114647125.jpg
2) Zregenerowane wyglądają tak - różnica widoczna bez przyglądania się.
IMG_20200219_161845916.jpg
3) Ale - jak wyciągnąć odbłyśnik z lampy? Ja podgrzanym nożykiem technicznym naciąłem w 2 miejscach plecy lampy i po podgrzaniu opalarką odgiąłem. Odbłyśnik od wnętrza lampy odkręcamy kluczem 7mm, w 3 miejscach. Po odłączeniu kabelków od przesłony - wszystko ładnie wychodzi w jednym kawałku z soczewką, której nogi są zagniecione z odbłyśnikiem - rozwiercamy i rozkładamy.
IMG_20200221_205425543.jpg
IMG_20200216_114826215.jpg
IMG_20200216_114822444.jpg
4) żeby połączyć soczewkę, przysłonę i odbłyśnik - użyłem śrub, na których nakręciłem nakrętki na klej do gwintów.
IMG_20200221_201628038.jpg
5) Skręcony zestaw - odbłyśnik+soczewka wkładamy do lampy, odgięty kawałek podgrzewamy opalarką żeby lekko dał się dogiąć na swoje miejsce, otwór do wymiany żarówki na rancie przytrzymujemy sobie trytytkami, a szczeliny kleimy klejem do plastiku. Ja użyłem jakiegoś dwuskładnikowego "plastic welder".
IMG_20200221_210846237.jpg
6) Sklejone lampy zostawiłem na noc na podłodze z ogrzewaniem podłogowym, żeby wyschły konkretnie i dopiero potem je zamontowałem w aucie.

7) Efekt - światła mijania poza zabudowanym dają widzialny na nawierzchni snop światła praktycznie od jednego do drugiego słupka kilometrowego, czyli w okolicach 100m, w zabudowanym oświetlonym widać wyraźny snop światła na jezdni również. Poniżej zdjęcie świateł mijania na oświetlonej ulicy u mnie pod domem. Ale muszę podjechać ponownie na SKP, żeby bardziej się przyłożyli do ustawienia świateł, bo w moim odczuciu świecą za bardzo w lewo obie lampy, czego na zdjęciu nie widać.
IMG_20200222_200512505.jpg
Oczywiście wiadomo - lampy wewnątrz jak i soczewki zostały wymyte, bo tylko głupiec by tego nie zrobił.

Jarosław
Kontakt:

Post autor: Jarosław » 3 miesięcy temu

Ładnie świecą.

Awatar użytkownika
sylas
Imię: Mateusz
Moje auto: Espace III 2.0 16V F4R
Rok produkcji: 2001
Kontakt:

Post autor: sylas » 3 miesięcy temu

Dobra robota!

Awatar użytkownika
Maciek
Kontakt:

Post autor: Maciek » 2 miesięcy temu

Wczoraj został wymieniony rozrusznik, alternator na powietrzny oraz sworznie wahacza. Póki co w aucie na tą chwilę kosmetyka została - wypadałoby trochę przemyć, bo kolor zanika :mrgreen:
IMG_20200303_102435269_HDR.jpg
IMG_20200303_102352945_HDR.jpg
Plany dalsze na auto są, ale ich nie zdradzę póki nie będzie się czym chwalić ;)

Awatar użytkownika
Qcaty
Imię: Konrad
Moje auto: Espace IV 2.2 dCi G9T
Kontakt:

Post autor: Qcaty » 2 miesięcy temu

O widzę, Qba zmienił Scenica w szopie na Espace'a w szopie :P
A efekt regeneracji, WOW. Ostatnie auto w jakim mi tak dobrze lampy świeciły było brata Volvo XC40 z LEDami O.o
Sam miałem Xenony w Spaślaku, ale nigdy tak dobrze nie świeciły :o

Awatar użytkownika
Maciek
Kontakt:

Post autor: Maciek » 2 miesięcy temu

Co do świecenia - będę rozbierał zupełnie 2gi komplet lamp i porządnie mył, a nie tylko płukał z detergentem klosz od wewnątrz, zobaczę jaki będzie wtedy efekt ;)

Awatar użytkownika
Maciek
Kontakt:

Post autor: Maciek » 5 dni temu

Wiele się nie dzieje - ja od 15.03 praktycznie tylko leżący bylem, w międzyczasie dwa szpitale "zwiedziłem", o mały włos się na tamten świat nie wyprowadziłem przez źle dobrane leki, ale koniec o mnie.

Ale żeby nie było że nic się nie dzieje - czekam na moment aż zacznę w pełni normalnie funkcjonować przy moim nowym dożywotnim bonusie i wracam do głębszego dłubania. Póki co po kilku godzinach ze schematami i wiązką całego wnętrza ze Scenica tylko, a może aż:
IMG_20200518_213144094.jpg
IMG_20200518_212424019.jpg
O ile radio jako radio ma marne szanse na zadziałanie, za to navi działać będzie, będzie całość schowana i obudowana w centralnym górnym schowku, którego i tak nie używam. Sterowanie navi - pilotem na bt.

Do tego planowana zmiana licznika na poliftowy - jeżeli po przełożeniu pinów zadziała - żeby mieć komunikaty po polsku, a wszystko przez kolejny zgon licznika :/

Jak ogarnę wnętrze i się pogoda poprawi to zabieram się za wygląd - malowanie zderzaków m.in.

A po ostatnim powrocie ze szpitala taki mały bonus w aucie od przyrody (mieszkam w lesie od przeszło 10 lat i nigdy w żadnym aucie nie było problemu z "gośćmi", teraz się pojawili, w aucie szwagra mieszkającego przez płot również byli "dzicy lokatorzy" pierwszy raz ostatnio a mieszka tu znacznie dłużej):
IMG_20200513_142957671.jpg
IMG_20200513_142940175.jpg
I nie mam już żadnego wygłuszenia pod maską prócz tego twardego w folii aluminiowej za turbiną.

Jarosław
Kontakt:

Post autor: Jarosław » 5 dni temu

Olać wygłuszenia, byle kable nie były poprzegryzane.

Awatar użytkownika
sylas
Imię: Mateusz
Moje auto: Espace III 2.0 16V F4R
Rok produkcji: 2001
Kontakt:

Post autor: sylas » 5 dni temu

Jarosław pisze:
5 dni temu
Olać wygłuszenia, byle kable nie były poprzegryzane.

Awatar użytkownika
Maciek
Kontakt:

Post autor: Maciek » 2 dni temu

Mapami będę zajmować się wieczorem. Ważne że ruszyło :)
Załączniki
IMG_20200522_131120113.jpg

ODPOWIEDZ