"Spejson" - Renault Espace IV 2.0dCi Privelage

Chwalimy sie swoimi pojazdami. Zdjecia, filmiki itd.
bergman
Imię: Marcin
Województwo: Mazowieckie
Moje auto: Espace IV 3.5 V6 24V V4Y
Grand: Nie
Rok produkcji: 2010
LPG: Tak
Kontakt:

Re: "Spejson" - Renault Espace IV 2.0dCi Privelage

Post autor: bergman » 2 miesięcy temu

Tak, po ostatnim lifcie w Initiale Paris. Droga zabawa, ale ładna :-)

Awatar użytkownika
mdg
Imię: Michał
Moje auto: Espace IV 2.0 dCi M9R
Grand: Tak
Rok produkcji: 2013
LPG: Nie
Kontakt:

Post autor: mdg » 2 miesięcy temu

To guma z przeszyciem. Może wygląda trochę lepiej, ale skrzypi jak wszystkie inne :)

Awatar użytkownika
mackbeth
Imię: Maciej
Województwo: -----
Rok produkcji: 2008
Kontakt:

Post autor: mackbeth » 2 tygodni temu

Hej,
Update.

Spejson dostał poduszkę, nowy sterownik i wymieniony kawałek deski rozdzielczej. Majstry z ASO nie ściągali deski, podobno "podważyli jakoś"... żeby wykręcić stary fragment. Dodatkowo okazało się, że do wyjęcia sterownika airbag brakuje 3mm... wiec trzeba było tunel środkowy poluzować i też podważyć... wrr...
Oczywiście to sprawiło, że moje wcześniejsze patenty na pozbycie się trzeszczenia i skrzypienia trzeba ponowić, bo teraz wsio zaczęło jak na początku hałasować.

Spejson ma 11 lat i 280 000 km na liczniku.. .wiec nie mogło być za pięknie. Przy maksymalnym skręcie kół pojawił się piękny komunikat "Sprawdź ABS Sprawdź ESP". Szybka diagnoza na CLIPie - lewy przedni czujnik przerwa w obwodzie.
Nowy czujnik, szybka wymiana:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

NO i już myślałem że to na razie wszystko.... Ale kilka dni później, otwieram drzwi.... a radio nie zgasło:)
No tak, krańcówka (a w zasadzie mini krańcóweczka) powoli pada. Czasem łapało po stuknięciu w zamek:)

No i oczywiście żeby to gówienko za 7pln wymienić trochę ciepłych słów poszło:) Najgorzej wyjąć zamek, bo ciasno i jest połączony z klamką... nie da się rozpiąć w drzwiach, trzeba razem z wewnętrzną częścią klamki wyjąć. Po drugie nie przeżyła żadna spinka.. po latach jest tak krucha i sztywna że od razu pęka, a resztki z drzwi nie mogłem nawet kombinerkami wyszarpać łatwo z drzwi...

Ale nie maco, wymienione. co najlepsze, nie zauważyłem żadnej różnicy czy tapicerka trzyma się na 8 spinkach i 3 wkrętach cz ytylko na wkrętach.. tak samo dobrze przylega :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A co najlepsze? następnego dnia o 5:00 jadę na ryby, chwytam za klamkę kierowcy.. i auto sienie otwiera. Szlag. Zapomniałem podłączyć wtyczki do diód IR ... damn. Dobrze że już spinek nie ma, wiec 10min i podłączone.

bergman
Imię: Marcin
Moje auto: Espace IV 3.5 V6 24V V4Y
Rok produkcji: 2010
LPG: Tak
Kontakt:

Post autor: bergman » 2 tygodni temu

Ja u siebie założyłem spinki od Megane III - one mają gumowe podkładki i trochę mniej trzeszczą. Trzeba tylko minimalnie przerobić łeb, bo się nie mieści w mocowaniu tapicerki. Chwila roboty.

Awatar użytkownika
mackbeth
Kontakt:

Post autor: mackbeth » 2 tygodni temu

zamówiłem takie, moze bedą pasowały: https://auto-spinka.pl/pl/p/A82030-Spin ... 91.E8/1616

Ja i tak wszystkie spinki całkowicie smaruje stałym smarem białym, skutecznie ucisza a i potem łatwiej wszystko rozmontować jak jest nasmarowane

Awatar użytkownika
mackbeth
Kontakt:

Post autor: mackbeth » 1 tydzień temu

Jesienny serwis zrobiony.
Równo rok i 10 tyś. km przejechane od poprzedniej wymiany.
Stan licznika 281 tyś. km.

Olej Elf 5W30 Full-Tech FE 7 litrów., filtry i sworzeń prawy wraz z osłoną wymienione:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ