Pomoc z Grand Espace

traxxx
Imię: Tomasz
Województwo: Wielkopolskie
Moje auto: Zamierzam kupić
Grand: Nie
Rok produkcji: 2003
LPG: Nie
Kontakt:

Re: Pomoc z Grand Escape

Post autor: traxxx » 5 dni temu

Jasne zrozumiałem. Tak na marginesie, sam jestem ciekawy tych papierów, bo niby z nich wynika (póki co nie znam dat) taki a nie inny przebieg na ostatnim niemieckim przeglądzie, a także wynika z nich że miał tylko 2 właścicieli. Jak wiadomo, wszystko można zrobić. Chociaż powiem tak, moje obecne auto Mitsu Space Gear(Kupiony w komisie w Berlinie rocznik `99), jak go kupowałem 6 lat temu, miał trochę ponad 100 tys. Wszyscy mówili szrot, kręcony...a ja bezawaryjnie i na dużym spokoju jeżdżę nim do dzisiaj.
Jak już pisałem, mam mocne podstawy sądzić, że gość nie jest ściemniaczem. Jak życie się potoczy - zobaczymy
Z tą nagrzewnicą, to mnie zaintrygowałeś...ciekawy temat. Chodzi o nagrzewnicę główną wnętrza? Czy jakąś dodatkową - ja w Mitsu mam dwie osobne, stąd moje pytanie. No chyba że mówisz o jakimś innym czarodziejskim ustrojstwie.
Dziękuję za rady

Awatar użytkownika
Nemo
Imię: Nemo
Województwo: Mazowieckie
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Grand: Tak
Rok produkcji: 2004
LPG: Tak
Kontakt:

Post autor: Nemo » 5 dni temu

Chodzi o nagrzewnicę główną wnętrza?
No prawie główną, bo jest to dodatkowa opcja montowana obok klasycznej wodnej.
Kupiony w komisie w Berlinie rocznik `99
Ano właśnie w Berlinie, nie u handlarza z Gniezna czy tam innego Radomia :D
I były też inne czasy, nie było polowania na stan licznika.
Dlatego żadnego zakładania, że sprzedający jest uczciwy, Ty masz zakładać najgorsze i potem najwyżej się ucieszyć :D

Jeszcze co do panelu.
Panel szyb odnowisz (sam to zrobiłem), panel gdzie montujesz czytnik odnowisz (sam to zrobiłem), ale panelu klimy już nie, możesz tylko zmienić na nowy z ASO (ale chyba dostępny tylko w całości z panelem) lub w lepszym stanie ze szrotu. Oba rozwiązania kosztowne.
To są takie niuanse które mogą, ale nie muszą, wskazywać na pewne rzeczy ;)

traxxx
Kontakt:

Z tym panelem, to oczywiście racja, trochę odrapany (choć tzw.estetyka mnie nie do końca rusza) i może świadczyć o częstym używaniu. Mógłby mi np. powiedzieć, że starsza Niemka miała dużo pierścionków i długie paznokcie się odrapał :)...Choć z drugiej strony, jak patrzę na fotele, to niezbyt wysiedziane.
nic zobaczę jutro, a i chętnie poczytam jeszcze różne opinie. Fora jak zwykle pomagają...bić się z myślami :)

Awatar użytkownika
Nemo
Imię: Nemo
Województwo: Mazowieckie
Rok produkcji: 2004
Kontakt:

Post autor: Nemo » 5 dni temu

Skąd wiem to wiem, ale powiedz, że chcesz auto obejrzeć w ASO Auto Sanok i czekaj na reakcję :D

Ale tak w ogóle zastanawia mnie jedno... jesteś z Poznania i nie wiesz, że w wlkp nie kupuje się aut z Gniezna, Słupcy i Pleszewa.
Tak samo jak na Mazowszu trzeba uważać na Radom.

traxxx
Kontakt:

Nemo pisze:
5 dni temu
Skąd wiem to wiem, ale powiedz, że chcesz auto obejrzeć w ASO Auto Sanok i czekaj na reakcję :D

Ale tak w ogóle zastanawia mnie jedno... jesteś z Poznania i nie wiesz, że w wlkp nie kupuje się aut z Gniezna, Słupcy i Pleszewa.
Tak samo jak na Mazowszu trzeba uważać na Radom.
Wiem, wiem, ale tutaj mamy do czynienia z dość nietypową sytuacją, o której wspominałem półgębkiem :D
Daleko nie mam, czas mam, Aso renault jest jakieś 15 minut od Gniezna(o tym mu wspominałem - Sanok :) ), mogę zainwestować w badania - tak więc zobaczymy, czemu nie.

Awatar użytkownika
wrrrrrrr
Imię: Marcin
Województwo: Łódzkie
Rok produkcji: 2005
Kontakt:

Post autor: wrrrrrrr » 5 dni temu

traxxx pisze:
6 dni temu
wrrrrrrr pisze:
6 dni temu
rafaelcz82 pisze:
6 dni temu
To, co polecił kolega wrrrrrr do zrobienie, może jest na wyrost, ale wymiana świec, cewek, oleju co 10-12 tys km tylko wyjdzie jednostce silnikowej na dobre.
HMMM...to co piszecie o przewodach i cewkach, warte uwagi, z jakim kosztem +/- muszę się liczyć przy ich wymianie. Bo doskonale rozumiem słowo inwestycja, ale jako poznaniak bywam oszczędny :)
Przewody zduplikowałem sam. Lutownica, obcinaczki, koszulka termokurczliwa i kilka przewodów. Godzinka pracy i po sprawie. Wtyczki do cewek to groszowa sprawa, ale jak stare nie są pokruszone to nie ma potrzeby zmieniać. Co do cewek, to proponuję Beru. Chyba najlepsze ze wszystkich. Koszt ich bywa różny od 110 do nawet 170 zł za sztukę. Zależy jak trafisz.

traxxx
Kontakt:

Samochód obejrzany, papiery pokrótce też...ostatni przegląd w 2017, kupiony w grudniu 2019 - dwóch właścicieli.
Co do auta - czyste, zadbane. Siedzenie nie wysiedziane, ale lekko zmechacone. Kierownica niezbyt wyślizgana. Odpala bez problemu, żadna kontrolka się nie zapala.
Przejechałem nim dosłownie kawałeczek, po wertepach i robiąc duże zakręty - nic nie jęczy i nie puka w zawieszeniu, biegi wchodzą bez problemu, sprzęgło dość dobre (gość wymieniał).
Podwozie wygląda na zadbane - zrobiłem kilka zdjęć, na chybił trafił, spróbuję potem wrzucić
Nie jestem pewien spasowania jednego nadkola...no ale tu mogę się mylić - ogólnie wrażenie nie najgorsze.
Co najważniejsze - bez problemu umówiliśmy się na wizytę w ASO Sanok :). W ASO po vin z historii samochodu wyskoczyło tylko jedno: 2017 rok, wymiana koła pasowego (przy ówczesnym przebiegu 118 737) nic więcej nie ma.
W książce serwisowej, ostatnia wizyta u mecha - to 2013 rok (klima i coś z hamulcem - być może klocki, bo tylko napisane w skrócie)

Tak więc wszystko przede mną - wizyta w ASO powinna pokazać więcej (wg obietnic pani z obsługi - być może nawet właściwy przebieg)
hmmm może coś pominęłem, trudno...rano dopadłą mnie rwa kulszowa i ledwie dałem radę dojechac, nie mówiąc już o jakichś wygibasach przy aucie :)

zdjęcia w linkach - jak ktoś chce - tak jak pisałem, trochę na chybił trafił, bo nie mogłem się schylać :)

https://drive.google.com/open?id=12lrlR ... DZefnh1WZi
https://drive.google.com/open?id=12rcuJ ... u26-1bwGtn
https://drive.google.com/open?id=12abn4 ... 0N8fRou2gB
https://drive.google.com/open?id=12gdjX ... VO3YBQ42WC

ODPOWIEDZ