Proszę o pomoc przy zakupie pierwszego Espace IV

marcelus
Imię: Bartek
Województwo: Pomorskie
Moje auto: Espace III 2.0 16V F4R
Grand: Nie
Rok produkcji: 2001
LPG: Nie
Kontakt:

Re: Proszę o pomoc przy zakupie pierwszego Espace IV

Post autor: marcelus » 1 tydzień temu

Maciek pisze:
2 tygodni temu
Nie straszcie go, tak samo jak nie gadajcie głupot, że za 10 nie kupi E4, w którego nie będzie musiał od razu drugiej 10 władować.

Ja swojego kupiłem z gazem za mniej niż 10 000 pln ponad rok temu, od prywatnego właściciela
Podkreśliłem słowo klucz, kupiłeś od prywatnego właściciela, a kolega kupił świeżo sprowadzony. Z tego co pamiętam, miałeś nawet jakieś faktury na wymiany....Wszystkie swoje auta kupuje za granicą, są to auta z przeglądami do jazdy i wiem jakie nakłady trzeba poczynić, żeby jeździło bezproblemowo. I wiem też, ile kosztuje Espace za granicą do jazdy, za 1500e nie będzie to auto które będzie śmigać 30 tyś km bez żadnych inwestycji. A co kolegi Kotlet to kilka swoich racji miał, dlatego ważne jest żeby kupić zadbany egzemplarz...

wilu271
Imię: Konrad
Województwo: Śląskie
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Rok produkcji: 2005
Kontakt:

Post autor: wilu271 » 1 tydzień temu

Panowie, autko juz kupione a jak będzie to zobaczymy. Może miałem szczęście a może wkopalem się na minę, czas pokaże. Wracając na Śląsk ok. 220 km nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów. Wszystko w jak najlepszym porządku. Płynna zmiana biegów, dobre przyspieszenie, pełna moc (chyba) . Wszystkie podzespoły działają jak klima, tempomat, szyber itd. Nie miałem okazji sprawdzić ABS-ów. Powiem szczerze że trochę zmieniam podejście bo zakochałem się w tym aucie i prawdopodobnie zostanie ze mną dłużej niż planowałem, w związku z tym co radzicie w nim wymienić na dzień dobry. Wiadomo, że olej, filtry, rozrząd ale co jeszcze? Olej w skrzyni biegów? Poradzcie proszę bo autko jest naprawdę warte zainwestowania.

Awatar użytkownika
wrrrrrrr
Imię: Marcin
Województwo: Łódzkie
Grand: Tak
LPG: Tak
Kontakt:

Post autor: wrrrrrrr » 1 tydzień temu

Jaki ostatecznie masz tam silnik?

wilu271
Kontakt:

W autocentrum są dwa benzyniaki do wyboru: 2.0 i 16V Turbo 170KM 125kW 2003-2012 oraz 2.0 i 16V 140KM 103kW 2005-2012, ja mam ten z turbiną 125 kW chyba że były jeszcze inne wersje. Sprawdzałem vin i wyskoczyło mi, że mam wersję N DY1 20T E4 . Jeździłem dziś po mieście i zauważyłem że jak puszczam sprzęgło w końcowej fazie odczuwalne jest drgnięcie pedału gazu tak jak by były sprzężone ze sobą. Przy niskich obrotach do 2500 obr. i powolnym puszczaniu sprzęgła jest to bardziej odczuwalne niż przy wyższych obrotach od 3000 i szybszym puszczeniu sprzęgła. Ktoś spotkał się z taką przypadłością?

Awatar użytkownika
michalkwiat
Imię: Michał
Województwo: Opolskie
Kontakt:

Post autor: michalkwiat » 1 tydzień temu

Może koło dwumasowe ma lekkie bicie i przy sprzęganiu wibracje przenoszą się na karoserię przez poduszkę skrzyni biegów.

wilu271
Kontakt:

Nie zauważyłem wibracji na karoserii tylko ewidentnie na pedale gazu.

wilu271
Kontakt:

Problem rozwiązany, wstyd się przyznać co to było więc przepraszam za zamieszanie. Powodem bicia był dywanik który podnosił się razem z pedałem sprzęgła i uderzał w pedał gazu i hamulca :oops: . Dywaniki już zamówione, olej do skrzyni biegów ELF TRANSELF NFP 75W80, olej silnikowy ELF EVOLUTION 900 SXR 5W40 A3/B4 SM/CF 6L razem z płukanką LIQUI MOLY PRO-LINE ENGINE FLUSH (nie wiem co było lane wcześniej dlatego chcę przepłukać i zastosować syntetyka), oraz komplet filtrów (kabinowy, powietrza, oleju i paliwa). Jeżeli chodzi o filtr paliwa to wyczytałem że: " jedna całość z pompą, element nie wymienny na całą żywotność auta" , " Rzeczywiście tak jest. Zintegrowany jest z pompą i czujnikiem paliwa w zbiorniku. Żywotność to podobno 240 tys. km.". Wynika z tego że pompa paliwa też powinna być wymieniona ;(. Czekam na dostawę i jak znajdę chwilkę to zabieram się do roboty.

Awatar użytkownika
m_adam
Imię: Adam
Województwo: -----
Moje auto: Avantime 3.0 V6 24V L7X
Rok produkcji: 2002
Kontakt:

Post autor: m_adam » 1 tydzień temu

Uwaga! Elf to nie syntetyk PAO.

wilu271
Kontakt:

m_adam - dzięki za info, szczerze mówiąc nie zagłębiałem się za bardzo nad olejem. Zamówiłem taki bo taki był polecany na forach i przez producenta. A co z tym filtrem paliwa? Faktycznie do wymiany razem z pompą? Czy ktoś już wymieniał może pompę paliwa w Espace? Czy do tego konieczny jest mechanik czy jestem w stanie to sam ogarnąć (mechanikiem nie jestem ale lubię sam pogrzebać przy aucie przeważnie z pozytywnym skutkiem)

Awatar użytkownika
michalkwiat
Imię: Michał
Województwo: Opolskie
Kontakt:

Post autor: michalkwiat » 1 tydzień temu

Co do pompy, to profilaktycznie wszystko można wymienić. Myślę, że dopóki nie ma problemów z zasilaniem w benzynę, to nie ma co pchać się w wymianę. Mój espace niedawno osiągnął 300 000km i pompa z filtrem od nowości ciągle daje radę (fakt, że ostatnie 80 000 km jeżdżone na lpg). Wielu użytkowników ma espace z przebiegiem ponad 400 000 km i nadal jeżdżą. Jak filtr się zapcha, to na pewno poczujesz.

wilu271
Kontakt:

Ok, wobec tego pompy nie ruszam. Powymieniam oleje filtry, mała polerka i w drogę:)

ODPOWIEDZ