Grand Espace IV 2011r z Płocka

tomagic
Imię: Tomasz
Województwo: Pomorskie
Moje auto: Zamierzam kupić
Grand: Tak
Rok produkcji: 2011
LPG: Nie
Kontakt:

Grand Espace IV 2011r z Płocka

Post autor: tomagic » 6 miesięcy temu

Dzień dobry!

Planuję zakup Grand Espace IV 2011r. dla 5 os. rodziny, ja dojazdy do pracy miasto 2x10km dziennie i weekendowe wypady poza miasto.
Serce podpowiada automat i Initiale Paris: https://www.otomoto.pl/oferta/renault-g ... BI1B5.html VF1JK1JCC44902744 https://www.centercar.pl/vin/groups.asp ... CC44902744& z komisu Lukas Car. Ponoć serwisowany do końca w ASO i wszystko dostępne w systemie Renault.
Jest też tam inny w porządku benzyniak https://www.otomoto.pl/oferta/renault-g ... BOgBK.html VF1JK1LC645143220 https://www.centercar.pl/vin/groups.asp ... C645143220 porządna podstawa z panoramą, ale bez automatu.
Mam kilka pytań do Was w związku z tym:
- spalanie po mieście w automacie diesel 2.0 - przejrzałem nasze forum i inne strony i staty spalania od różnych osób są bardzo różne jedni twierdzą że 9-10l/100km a inni że nawet 14l/100km - jak to jest u Was? W sumie jest też tryb manualny, więc zawsze można samemu zdecydować o przełączaniu?
- czy warto montować autoalarm w tym samochodzie czy raczej nie jest popularny jeśli chodzi o kradzież?
- zastanawiam się nad sprawdzeniem go przed przyjazdem przez https://mobilekspert.pl/ lub https://www.autotesto.pl/ Korzystaliście z takowych usług? Może lepiej na miejscu stacja diagnostyczna albo ASO? Szczególnie, że na miejscu mogę zmienić decyzję po zobaczeniu na żywo tych samochodów
- dach panoramiczny do kompletu byłby super bajer, ale pytanie jak często się z niego korzysta? :-)

Z góry dzięki za pomoc!

Awatar użytkownika
mdg
Imię: Michał
Województwo: Mazowieckie
Moje auto: Espace IV 2.0 dCi M9R
Rok produkcji: 2013
Kontakt:

Re: Grand Espace IV 2011r z Płocka

Post autor: mdg » 6 miesięcy temu

Czesc, mój obecnie ma średnie spalanie na komputerze 11,5. Na początku miałem pod 14, potem nauczyłem się jeździć. Automat będzie Ci w mieście palił 2-3 litry więcej niż manual.

Moja wersja to 2.0 dCi 175.

Automat jest wyjątkowo leniwy, ale taki urok tego auta.

tomagic
Imię: Tomasz
Województwo: Pomorskie
Moje auto: Zamierzam kupić
Rok produkcji: 2011
Kontakt:

Post autor: tomagic » 6 miesięcy temu

mdg pisze:
6 miesięcy temu
Czesc, mój obecnie ma średnie spalanie na komputerze 11,5. Na początku miałem pod 14, potem nauczyłem się jeździć. Automat będzie Ci w mieście palił 2-3 litry więcej niż manual.
Dzięki mdg! A używasz też opcji ręcznego przełączania? To pewnie do specyficznych warunków jazdy opcja?

Awatar użytkownika
sylas
Imię: Mateusz
Moje auto: Espace III 2.0 16V F4R
Grand: Nie
Rok produkcji: 2001
LPG: Tak
Kontakt:

Post autor: sylas » 6 miesięcy temu

2.0dCi automat 175km
Po mieście 9-10. W trasie 8.4-8.8
Nie używam na codzień recznego wyboru przełożeń.

Awatar użytkownika
wrrrrrrr
Imię: Marcin
Województwo: Łódzkie
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Rok produkcji: 2005
Kontakt:

Post autor: wrrrrrrr » 6 miesięcy temu

Co do panoramy, to mam najczęściej zasłoniętą , bo słońce tak wali w gar i w deskę, że nic nie widać , a do tego zimą większy chłód bije od niezasłoniętej szyby nad głową :) Z otwartym jechałem 3 razy. Powyżej 60 km/h wiatr tak huczy, że z radością się go zamyka. Jedyna radocha z panoramy jest wtedy, gdy bierzesz udział w paradzie aut i pasażerowie mogą się górą wystawić żeby pomachać innym hahahah

Automat , jeśli nie masz cegły pod butem na światłach i jest zadbany, z olejem wymienianym regularnie, to jest super. I do miasta i w trasy. Co do manualnej zmiany biegów - przydatna, gdy utrzymujesz jakąś prędkość, a skrzynia się zamyśli na niższym biegu, bo obroty są za niskie, żeby wskoczył wyższy :)

Awatar użytkownika
espacelk
Imię: Rafał
Województwo: Warminsko-mazurskie
Moje auto: Espace IV 3.0 V6 24V dCi P9X
Rok produkcji: 2003
Kontakt:

Post autor: espacelk » 6 miesięcy temu

wrrrrrrr pisze:
6 miesięcy temu
otwartym jechałem 3 razy. Powyżej 60 km/h wiatr tak huczy, że z radością się go zamyka. Jedyna radocha z panoramy jest wtedy, gdy bierzesz udział w paradzie aut i pasażerowie mogą się górą wystawić żeby pomachać innym hahahah
+ 35 pełne słońce auto stoi godzinę wewnątrz jest +50.
Otwierasz dach i zgodnie z fizyką ciepłe powietrze ucieka do góry, zaczyna działać klimatyzacja zamykasz szyby i gdy zaczyna się robić chłodno zamykasz dach. Dzięki temu po 5minutach masz wewnątrz zadane 16stopni, bez otwieranego dachu dużo dużo dłużej, bo ciężko wygonić rozgrzane powietrze.

malenstwo
Imię: Łukasz
Województwo: Łódzkie
Rok produkcji: 2005
Kontakt:

Post autor: malenstwo » 6 miesięcy temu

tomagic pisze:
6 miesięcy temu
- zastanawiam się nad sprawdzeniem go przed przyjazdem przez https://mobilekspert.pl/ lub https://www.autotesto.pl/ Korzystaliście z takowych usług? Może lepiej na miejscu stacja diagnostyczna albo ASO? Szczególnie, że na miejscu mogę zmienić decyzję po zobaczeniu na żywo tych samochodów
Korzystałem z https://motoraporter.com/ i jestem całkiem zadowolony. Dużo zależy od "eksperta" wykonującego raport, ale po 3 sprawdzeniach (w tym dwie wtopy) mogę powiedzieć, że raczej dobrze podchodzą do sprawy. Tyle że na specjalistów od Renault, a w szczególności Espace nie ma co liczyć, oględziny wykonuje stereotypowy "typowy mechanik z kołchozu", który np. zlokalizuje wycieki i zapocenia, wykryje luzy, znajdzie naprawy blacharsko-lakiernicze, ale na pytanie "czy te znalezione problemy to coś poważnego" raczej nie odpowie.

Czy warto? Moim zdaniem warto przy dłuższych wyjazdach - za cenę paliwa i lokalnych warsztatów dostajesz raport i nie ruszasz się z domu. Poniżej 100km to chyba bez sensu. Żebyś sam ocenił efekty, na priv mogę podesłać Ci dwa raporty z moich poszukiwań, wraz z moim komentarzem.

Awatar użytkownika
mdg
Imię: Michał
Rok produkcji: 2013
Kontakt:

Post autor: mdg » 6 miesięcy temu

tomagic pisze:
6 miesięcy temu
mdg pisze:
6 miesięcy temu
Dzięki mdg! A używasz też opcji ręcznego przełączania? To pewnie do specyficznych warunków jazdy opcja?
Nie używam ręcznej zmiany. Warszawskie korki nie sprzyjają niższemu zużyciu. Skrzynia ma tendencję do trzymania obrotow.

Awatar użytkownika
Erni
Imię: Arek
Rok produkcji: 2009
Kontakt:

Post autor: Erni » 6 miesięcy temu

espacelk pisze:
6 miesięcy temu
wrrrrrrr pisze:
6 miesięcy temu
otwartym jechałem 3 razy. Powyżej 60 km/h wiatr tak huczy, że z radością się go zamyka. Jedyna radocha z panoramy jest wtedy, gdy bierzesz udział w paradzie aut i pasażerowie mogą się górą wystawić żeby pomachać innym hahahah
Otwierasz dach i zgodnie z fizyką ciepłe powietrze ucieka do góry, zaczyna działać klimatyzacja zamykasz szyby i gdy zaczyna się robić chłodno zamykasz dach. Dzięki temu po 5minutach masz wewnątrz zadane 16stopni, bez otwieranego dachu dużo dużo dłużej, bo ciężko wygonić rozgrzane powietrze.
auto przy szklanym dachu bardziej się nagrzewa.Miedzy dachem ( szkłem) a roletą tworzy się taka "parowa" poduszka.Chłodniej jest w aucie bez otw.dachu, miałem z dachem a teraz mam bez otwieranego stąd moja opinia.

Awatar użytkownika
Pooms
Imię: Jarek
Rok produkcji: 2003
Kontakt:

Post autor: Pooms » 6 miesięcy temu

I tak wolę z otwieranym. Jeżdżę kiedy mogę.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
sylas
Imię: Mateusz
Moje auto: Espace III 2.0 16V F4R
Rok produkcji: 2001
Kontakt:

Post autor: sylas » 6 miesięcy temu

Też miałem takie i takie. Wolę otwierany.

Awatar użytkownika
Erni
Kontakt:

a ja nie lubię jak słońce wali mi w łeb ;-) - przez 5 lat sam z własnej woli nigdy nie używałem , tylko sporadycznie na prośbę rodziny

Awatar użytkownika
brzoza
Imię: Darek
Województwo: Zachodniopomorskie
Rok produkcji: 2007
Kontakt:

Post autor: brzoza » 6 miesięcy temu

espacelk pisze:
6 miesięcy temu
Ja mam bez panoramy, otwieram na kilka chwil wszystkie okna podczas jazdy i jest dżi i many bank ;)
Nie, nigdy nie miałem panoramy, ale jechałem takim autem i albo wali w dekiel słońce, albo hałasuje, albo jest zasłonięte i jest ok. Mi do szczęścia nie potrzebna, co najwyżej do lansu, jak koledze który dopłacił ileś tam tysięcy i nie używa prawie wcale :P

Awatar użytkownika
m_adam
Imię: Adam
Województwo: -----
Moje auto: Avantime 3.0 V6 24V L7X
Rok produkcji: 2002
Kontakt:

Post autor: m_adam » 6 miesięcy temu

Każdy ma swoje preferencje. Ja otwieram kiedy tylko się da. Na tyle to lubię że kiedyś wróciłem Kołobrzegu z otwartym non stop (nie autostrada).

Awatar użytkownika
Mariusz777
Imię: Mariusz
Województwo: Podkarpackie
Rok produkcji: 2006
Kontakt:

Post autor: Mariusz777 » 6 miesięcy temu

Osobiście rzadko odsuwam roletę, a jeszcze rzadziej szyberdach. Na mrozie lubią z niego dolatywać jakieś trzaski. Nie szukałem panoramy, ale się trafiła. Raczej wolałbym bez. Problem z założeniem CB gdy mamy szklany dach.

Awatar użytkownika
Erni
Kontakt:

Mariusz777 pisze:
6 miesięcy temu
........ Problem z założeniem CB gdy mamy szklany dach.
jest "pas" przy klapie i tam można CB zamontować :D

Awatar użytkownika
Mariusz777
Imię: Mariusz
Województwo: Podkarpackie
Rok produkcji: 2006
Kontakt:

Post autor: Mariusz777 » 6 miesięcy temu

Erni pisze:
6 miesięcy temu
Mariusz777 pisze:
6 miesięcy temu
........ Problem z założeniem CB gdy mamy szklany dach.
jest "pas" przy klapie i tam można CB zamontować :D
Mam antenę magnetyczną i krótkiego EIV i na tym pasie mi się nie mieści.

Awatar użytkownika
Erni
Kontakt:

Mi się mieściła :)