Espace IV 2.0T cieknie olej.


Topic author
vilus
Posty: 23
Rejestracja: 9 years ago
Imię: Adam
Lokalizacja: Płock
Województwo: Mazowieckie
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Grand: Tak
Rok produkcji: 2010
Kontakt:

Espace IV 2.0T cieknie olej.

Post autor: vilus »

Witam. Mam problem od dłuższego czasu. Mianowicie ślady na podłożu. Mokry silnik z tyłu od góry. Robiłem uszczelnienie pokrywy zaworów, uszczelkę miski. Z przodu i u góry silnik suchy. Natomiast nad skrzynią, dwumasa całą uwalona.
Kąpie z łączenia skrzyni z silnikiem tak jakby z uszczelnienia wału.
Jeden mechanik stwierdził, że turbo inny że uszczelka pod głowicą.
Najszybciej ubywa po dolaniu oleju powyżej 1/2.
Przy połowie na bagnecie cieknie jakby mniej.
Miał ktoś podobne objawy?



APU
Posty: 181
Rejestracja: 3 years ago
Imię: Maciek
Lokalizacja: Starachowice
Województwo: Świętokrzyskie
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Grand: Tak
Rok produkcji: 2006
Kontakt:

Espace IV 2.0T cieknie olej.

Post autor: APU »

Takie objawy ma 90% dwudziestoletnich espasików ;)
Ja mam na to taki patent, że po zakupie auta wyciągam silnik, wymieniam 100% uszczelek + pompę oleju, pierścienie, sprzęgło z dwumasem itp. - i mam spokój na 100 tys.km.
Naprawiając doraźnie to co chwila coś i koszta sie sumują, np. taki głupi uszczelniacz wału i trzeba skrzynię wyjąć.



Topic author
vilus
Posty: 23
Rejestracja: 9 years ago
Imię: Adam
Lokalizacja: Płock
Województwo: Mazowieckie
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Grand: Tak
Rok produkcji: 2010
Kontakt:

Espace IV 2.0T cieknie olej.

Post autor: vilus »

Pomysł dobry a nawet bardzo dobry. Wszystko sam ogarniasz?
Ja obecnie nie mam warunków do takich rzeczy.


Awatar użytkownika

hilly3309
Posty: 84
Rejestracja: 7 years ago
Imię: Miro
Lokalizacja: Allersberg .DE
Województwo: Śląskie
Moje auto: Espace III 2.0 16V F4R
Grand: Nie
Rok produkcji: 2002
Kontakt:

Espace IV 2.0T cieknie olej.

Post autor: hilly3309 »

APU pisze: 1 year ago Takie objawy ma 90% dwudziestoletnich espasików
Ja mam na to taki patent, że po zakupie auta wyciągam silnik, wymieniam 100% uszczelek + pompę oleju, pierścienie, sprzęgło z dwumasem itp. - i mam spokój na 100 tys.km.
Kupilem E4 w styczniu i tez tak zrobilem.
Polecam ..



APU
Posty: 181
Rejestracja: 3 years ago
Imię: Maciek
Lokalizacja: Starachowice
Województwo: Świętokrzyskie
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Grand: Tak
Rok produkcji: 2006
Kontakt:

Espace IV 2.0T cieknie olej.

Post autor: APU »

Tak, sam ogarniam, jestem mechanikiem. Zawodowo zajmuję się dostawczymi Renault i Iveco, ale ogarniam ostatnio już trzeciego Espace IV, widzę że to najlepsze wyjście. Auta są stare więc generalka z prawdziwego zdarzenia wchodzi, ale ze względu na nie rdzewiejące nadwozie jest sens to robić.
Załączniki
IMG_20250315_210533222.jpg
IMG_20250220_202623262.jpg
IMG_20250214_203755538.jpg



APU
Posty: 181
Rejestracja: 3 years ago
Imię: Maciek
Lokalizacja: Starachowice
Województwo: Świętokrzyskie
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Grand: Tak
Rok produkcji: 2006
Kontakt:

Espace IV 2.0T cieknie olej.

Post autor: APU »

Przy okazji inne tematy - sanki, maglownica, drążki i końcówki, stabilizator, całe zawieszenie, jakieś przewody ( w tym słynny paliwowy) itp.
Oczywiście nowe sprzęgło kpl z dwumasem, rozrząd, pasek osprzętu, wszystkie płyny i oleje itp. A na końcu emulator blokady kierownicy ;)
Załączniki
IMG_20250314_171904522.jpg
IMG_20250313_183144683.jpg



cassius33
Posty: 10
Rejestracja: 7 years ago
Imię: Witold
Lokalizacja: Ząbki
Województwo: Mazowieckie
Moje auto: Inne
Grand: Tak
Rok produkcji: 2005
Kontakt:

Espace IV 2.0T cieknie olej.

Post autor: cassius33 »

APU pisze: 1 year ago Przy okazji inne tematy - sanki, maglownica, drążki i końcówki, stabilizator, całe zawieszenie, jakieś przewody ( w tym słynny paliwowy) itp.
Oczywiście nowe sprzęgło kpl z dwumasem, rozrząd, pasek osprzętu, wszystkie płyny i oleje itp. A na końcu emulator blokady kierownicy ;)
Piękna robota :o , aż żałuję, że sam nie mam takich warunków do regeneracji podzespołów albo takiego znajomego blisko siebie :)
Brawo ! Pozdrawiam



cassius33
Posty: 10
Rejestracja: 7 years ago
Imię: Witold
Lokalizacja: Ząbki
Województwo: Mazowieckie
Moje auto: Inne
Grand: Tak
Rok produkcji: 2005
Kontakt:

Espace IV 2.0T cieknie olej.

Post autor: cassius33 »

Od razu podpowiem, żeby wymienić -jak masz sanki na wierzchu- gumy stabilizatorów na oryginały (z tych czerwonych, z firmy TEDGUM ? ). Przerabiałem w krótkim okresie czasu 3 razy wymianę tych gum (z wyrobionych oryginałów na zamienniki, lepsze zamienniki) i dopiero na oryginałach przestało skrzypieć/piszczeć (nie wiem jak to dokładnie nazwać). No i mimo, że w książce serwisowej nie ma o tym słowa to należy dobrze nasmarować wnętrze tych gum przed założeniem na drążek stabilizatora.



Topic author
vilus
Posty: 23
Rejestracja: 9 years ago
Imię: Adam
Lokalizacja: Płock
Województwo: Mazowieckie
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Grand: Tak
Rok produkcji: 2010
Kontakt:

Espace IV 2.0T cieknie olej.

Post autor: vilus »

A wracając do tematu to mechanik twierdzi, że może przeciekać z uszczelki pod głowicą.
Mam nowy objaw. Przy ruszaniu i dodawaniu gazu słychać hałas z prawej strony. Tak jakby tłumik, jakieś charczenie.
Wstępna diagnoza - podpora wału.
Mieliście takie coś?



APU
Posty: 181
Rejestracja: 3 years ago
Imię: Maciek
Lokalizacja: Starachowice
Województwo: Świętokrzyskie
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Grand: Tak
Rok produkcji: 2006
Kontakt:

Espace IV 2.0T cieknie olej.

Post autor: APU »

cassius33 pisze: 1 year ago Od razu podpowiem, żeby wymienić -jak masz sanki na wierzchu- gumy stabilizatorów na oryginały (z tych czerwonych, z firmy TEDGUM ? ). Przerabiałem w krótkim okresie czasu 3 razy wymianę tych gum (z wyrobionych oryginałów na zamienniki, lepsze zamienniki) i dopiero na oryginałach przestało skrzypieć/piszczeć (nie wiem jak to dokładnie nazwać). No i mimo, że w książce serwisowej nie ma o tym słowa to należy dobrze nasmarować wnętrze tych gum przed założeniem na drążek stabilizatora.
Czerwone zakładam pierwszy raz, nasmarowane są, w pudełku (Tedgum) jest dołączony smar silikonowy.



cassius33
Posty: 10
Rejestracja: 7 years ago
Imię: Witold
Lokalizacja: Ząbki
Województwo: Mazowieckie
Moje auto: Inne
Grand: Tak
Rok produkcji: 2005
Kontakt:

Espace IV 2.0T cieknie olej.

Post autor: cassius33 »

Nawiązując do tematu głównego rozmowy warto sprawdzić to podporę wałau. Temat był już poruszany np. w tym wątku:
:arrow: viewtopic.php?t=12066



cassius33
Posty: 10
Rejestracja: 7 years ago
Imię: Witold
Lokalizacja: Ząbki
Województwo: Mazowieckie
Moje auto: Inne
Grand: Tak
Rok produkcji: 2005
Kontakt:

Espace IV 2.0T cieknie olej.

Post autor: cassius33 »

Odbiegając znów na chwilę od tematu ;)
APU pisze: 1 year ago Tak, sam ogarniam, jestem mechanikiem. Zawodowo zajmuję się dostawczymi Renault i Iveco, ale ogarniam ostatnio już trzeciego Espace IV, widzę że to najlepsze wyjście. Auta są stare więc generalka z prawdziwego zdarzenia wchodzi, ale ze względu na nie rdzewiejące nadwozie jest sens to robić.
Pytanie do APU: Czy góra silnika była malowana "srebrzanką" wysokotemperaturową ? Tak ładnie wygląda.



APU
Posty: 181
Rejestracja: 3 years ago
Imię: Maciek
Lokalizacja: Starachowice
Województwo: Świętokrzyskie
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Grand: Tak
Rok produkcji: 2006
Kontakt:

Espace IV 2.0T cieknie olej.

Post autor: APU »

Srebrzanka się nie nadaje, to jest spray do felg - sprawdzony od lat. A ten zielony na bloku to już specjalny lakier do silników.



batonikus
Posty: 4
Rejestracja: 2 years ago
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczytno
Województwo: Warminsko-mazurskie
Moje auto: Espace IV 2.0 16V F4R
Grand: Nie
Rok produkcji: 2012
Kontakt:

Espace IV 2.0T cieknie olej.

Post autor: batonikus »

Pod koniec roku zauważyłem plamy oleju na kostce, olej wyciekał między skrzynią a silnikiem i pociła się uszczelka miski. W styczniu zrobiłem simering wału korbowego i wymieniłem uszczelkę miski, przy okazji nowe sprzęgło i łożysko półosi, teraz jest super. Problem niestety pojawił się z warsztatami samochodowymi , które liczyły sobie za robociznę 1500-2000 zł. W końcu znalazłem uczciwy warsztat , zrobili w dwa dni, cena 550 zł plus części



Topic author
vilus
Posty: 23
Rejestracja: 9 years ago
Imię: Adam
Lokalizacja: Płock
Województwo: Mazowieckie
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Grand: Tak
Rok produkcji: 2010
Kontakt:

Espace IV 2.0T cieknie olej.

Post autor: vilus »

cassius33 pisze: 1 year ago Nawiązując do tematu głównego rozmowy warto sprawdzić to podporę wałau. Temat był już poruszany np. w tym wątku:
:arrow: viewtopic.php?t=12066
U mnie uwalona jest cała dwumasa. Czy możliwe że rozbryzguje olej na górę silnika?



Ubusir
Posty: 1
Rejestracja: 2 years ago
Imię: Paweł
Lokalizacja: Lublin
Województwo: Lubelskie
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Grand: Nie
Rok produkcji: 2011
Kontakt:

Espace IV 2.0T cieknie olej.

Post autor: Ubusir »

APU pisze: 1 year ago Przy okazji inne tematy - sanki, maglownica, drążki i końcówki,
Jakiej firmy maglownice montować? SASIC jest ok? Lepiej nówkę niż regenerować starą?



Topic author
vilus
Posty: 23
Rejestracja: 9 years ago
Imię: Adam
Lokalizacja: Płock
Województwo: Mazowieckie
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Grand: Tak
Rok produkcji: 2010
Kontakt:

Espace IV 2.0T cieknie olej.

Post autor: vilus »

Leciało z uszczelnienia skrzyni. Po wymianie zniknęło jednak po 2 miesiącach chyba znowu się zaczyna.


ODPOWIEDZ