Espace IV 2.0T cieknie olej.
-
vilus
Topic author - Posty: 23
- Rejestracja: 9 years ago
- Imię: Adam
- Lokalizacja: Płock
- Województwo: Mazowieckie
- Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
- Grand: Tak
- Rok produkcji: 2010
- Kontakt:
Espace IV 2.0T cieknie olej.
Witam. Mam problem od dłuższego czasu. Mianowicie ślady na podłożu. Mokry silnik z tyłu od góry. Robiłem uszczelnienie pokrywy zaworów, uszczelkę miski. Z przodu i u góry silnik suchy. Natomiast nad skrzynią, dwumasa całą uwalona.
Kąpie z łączenia skrzyni z silnikiem tak jakby z uszczelnienia wału.
Jeden mechanik stwierdził, że turbo inny że uszczelka pod głowicą.
Najszybciej ubywa po dolaniu oleju powyżej 1/2.
Przy połowie na bagnecie cieknie jakby mniej.
Miał ktoś podobne objawy?
Kąpie z łączenia skrzyni z silnikiem tak jakby z uszczelnienia wału.
Jeden mechanik stwierdził, że turbo inny że uszczelka pod głowicą.
Najszybciej ubywa po dolaniu oleju powyżej 1/2.
Przy połowie na bagnecie cieknie jakby mniej.
Miał ktoś podobne objawy?
-
APU
- Posty: 181
- Rejestracja: 3 years ago
- Imię: Maciek
- Lokalizacja: Starachowice
- Województwo: Świętokrzyskie
- Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
- Grand: Tak
- Rok produkcji: 2006
- Kontakt:
Espace IV 2.0T cieknie olej.
Takie objawy ma 90% dwudziestoletnich espasików
Ja mam na to taki patent, że po zakupie auta wyciągam silnik, wymieniam 100% uszczelek + pompę oleju, pierścienie, sprzęgło z dwumasem itp. - i mam spokój na 100 tys.km.
Naprawiając doraźnie to co chwila coś i koszta sie sumują, np. taki głupi uszczelniacz wału i trzeba skrzynię wyjąć.
Ja mam na to taki patent, że po zakupie auta wyciągam silnik, wymieniam 100% uszczelek + pompę oleju, pierścienie, sprzęgło z dwumasem itp. - i mam spokój na 100 tys.km.
Naprawiając doraźnie to co chwila coś i koszta sie sumują, np. taki głupi uszczelniacz wału i trzeba skrzynię wyjąć.
-
vilus
Topic author - Posty: 23
- Rejestracja: 9 years ago
- Imię: Adam
- Lokalizacja: Płock
- Województwo: Mazowieckie
- Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
- Grand: Tak
- Rok produkcji: 2010
- Kontakt:
Espace IV 2.0T cieknie olej.
Pomysł dobry a nawet bardzo dobry. Wszystko sam ogarniasz?
Ja obecnie nie mam warunków do takich rzeczy.
Ja obecnie nie mam warunków do takich rzeczy.
-
hilly3309
- Posty: 84
- Rejestracja: 7 years ago
- Imię: Miro
- Lokalizacja: Allersberg .DE
- Województwo: Śląskie
- Moje auto: Espace III 2.0 16V F4R
- Grand: Nie
- Rok produkcji: 2002
- Kontakt:
-
APU
- Posty: 181
- Rejestracja: 3 years ago
- Imię: Maciek
- Lokalizacja: Starachowice
- Województwo: Świętokrzyskie
- Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
- Grand: Tak
- Rok produkcji: 2006
- Kontakt:
Espace IV 2.0T cieknie olej.
Tak, sam ogarniam, jestem mechanikiem. Zawodowo zajmuję się dostawczymi Renault i Iveco, ale ogarniam ostatnio już trzeciego Espace IV, widzę że to najlepsze wyjście. Auta są stare więc generalka z prawdziwego zdarzenia wchodzi, ale ze względu na nie rdzewiejące nadwozie jest sens to robić.
-
APU
- Posty: 181
- Rejestracja: 3 years ago
- Imię: Maciek
- Lokalizacja: Starachowice
- Województwo: Świętokrzyskie
- Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
- Grand: Tak
- Rok produkcji: 2006
- Kontakt:
Espace IV 2.0T cieknie olej.
Przy okazji inne tematy - sanki, maglownica, drążki i końcówki, stabilizator, całe zawieszenie, jakieś przewody ( w tym słynny paliwowy) itp.
Oczywiście nowe sprzęgło kpl z dwumasem, rozrząd, pasek osprzętu, wszystkie płyny i oleje itp. A na końcu emulator blokady kierownicy
Oczywiście nowe sprzęgło kpl z dwumasem, rozrząd, pasek osprzętu, wszystkie płyny i oleje itp. A na końcu emulator blokady kierownicy
-
cassius33
- Posty: 10
- Rejestracja: 7 years ago
- Imię: Witold
- Lokalizacja: Ząbki
- Województwo: Mazowieckie
- Moje auto: Inne
- Grand: Tak
- Rok produkcji: 2005
- Kontakt:
Espace IV 2.0T cieknie olej.
Piękna robota
Brawo ! Pozdrawiam
-
cassius33
- Posty: 10
- Rejestracja: 7 years ago
- Imię: Witold
- Lokalizacja: Ząbki
- Województwo: Mazowieckie
- Moje auto: Inne
- Grand: Tak
- Rok produkcji: 2005
- Kontakt:
Espace IV 2.0T cieknie olej.
Od razu podpowiem, żeby wymienić -jak masz sanki na wierzchu- gumy stabilizatorów na oryginały (z tych czerwonych, z firmy TEDGUM ? ). Przerabiałem w krótkim okresie czasu 3 razy wymianę tych gum (z wyrobionych oryginałów na zamienniki, lepsze zamienniki) i dopiero na oryginałach przestało skrzypieć/piszczeć (nie wiem jak to dokładnie nazwać). No i mimo, że w książce serwisowej nie ma o tym słowa to należy dobrze nasmarować wnętrze tych gum przed założeniem na drążek stabilizatora.
-
vilus
Topic author - Posty: 23
- Rejestracja: 9 years ago
- Imię: Adam
- Lokalizacja: Płock
- Województwo: Mazowieckie
- Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
- Grand: Tak
- Rok produkcji: 2010
- Kontakt:
Espace IV 2.0T cieknie olej.
A wracając do tematu to mechanik twierdzi, że może przeciekać z uszczelki pod głowicą.
Mam nowy objaw. Przy ruszaniu i dodawaniu gazu słychać hałas z prawej strony. Tak jakby tłumik, jakieś charczenie.
Wstępna diagnoza - podpora wału.
Mieliście takie coś?
Mam nowy objaw. Przy ruszaniu i dodawaniu gazu słychać hałas z prawej strony. Tak jakby tłumik, jakieś charczenie.
Wstępna diagnoza - podpora wału.
Mieliście takie coś?
-
APU
- Posty: 181
- Rejestracja: 3 years ago
- Imię: Maciek
- Lokalizacja: Starachowice
- Województwo: Świętokrzyskie
- Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
- Grand: Tak
- Rok produkcji: 2006
- Kontakt:
Espace IV 2.0T cieknie olej.
Czerwone zakładam pierwszy raz, nasmarowane są, w pudełku (Tedgum) jest dołączony smar silikonowy.cassius33 pisze: ↑1 year ago Od razu podpowiem, żeby wymienić -jak masz sanki na wierzchu- gumy stabilizatorów na oryginały (z tych czerwonych, z firmy TEDGUM ? ). Przerabiałem w krótkim okresie czasu 3 razy wymianę tych gum (z wyrobionych oryginałów na zamienniki, lepsze zamienniki) i dopiero na oryginałach przestało skrzypieć/piszczeć (nie wiem jak to dokładnie nazwać). No i mimo, że w książce serwisowej nie ma o tym słowa to należy dobrze nasmarować wnętrze tych gum przed założeniem na drążek stabilizatora.
-
cassius33
- Posty: 10
- Rejestracja: 7 years ago
- Imię: Witold
- Lokalizacja: Ząbki
- Województwo: Mazowieckie
- Moje auto: Inne
- Grand: Tak
- Rok produkcji: 2005
- Kontakt:
Espace IV 2.0T cieknie olej.
Nawiązując do tematu głównego rozmowy warto sprawdzić to podporę wałau. Temat był już poruszany np. w tym wątku:
viewtopic.php?t=12066
-
cassius33
- Posty: 10
- Rejestracja: 7 years ago
- Imię: Witold
- Lokalizacja: Ząbki
- Województwo: Mazowieckie
- Moje auto: Inne
- Grand: Tak
- Rok produkcji: 2005
- Kontakt:
Espace IV 2.0T cieknie olej.
Odbiegając znów na chwilę od tematu
Pytanie do APU: Czy góra silnika była malowana "srebrzanką" wysokotemperaturową ? Tak ładnie wygląda.APU pisze: ↑1 year ago Tak, sam ogarniam, jestem mechanikiem. Zawodowo zajmuję się dostawczymi Renault i Iveco, ale ogarniam ostatnio już trzeciego Espace IV, widzę że to najlepsze wyjście. Auta są stare więc generalka z prawdziwego zdarzenia wchodzi, ale ze względu na nie rdzewiejące nadwozie jest sens to robić.
-
APU
- Posty: 181
- Rejestracja: 3 years ago
- Imię: Maciek
- Lokalizacja: Starachowice
- Województwo: Świętokrzyskie
- Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
- Grand: Tak
- Rok produkcji: 2006
- Kontakt:
Espace IV 2.0T cieknie olej.
Srebrzanka się nie nadaje, to jest spray do felg - sprawdzony od lat. A ten zielony na bloku to już specjalny lakier do silników.
-
batonikus
- Posty: 4
- Rejestracja: 2 years ago
- Imię: Marcin
- Lokalizacja: Szczytno
- Województwo: Warminsko-mazurskie
- Moje auto: Espace IV 2.0 16V F4R
- Grand: Nie
- Rok produkcji: 2012
- Kontakt:
Espace IV 2.0T cieknie olej.
Pod koniec roku zauważyłem plamy oleju na kostce, olej wyciekał między skrzynią a silnikiem i pociła się uszczelka miski. W styczniu zrobiłem simering wału korbowego i wymieniłem uszczelkę miski, przy okazji nowe sprzęgło i łożysko półosi, teraz jest super. Problem niestety pojawił się z warsztatami samochodowymi , które liczyły sobie za robociznę 1500-2000 zł. W końcu znalazłem uczciwy warsztat , zrobili w dwa dni, cena 550 zł plus części
-
vilus
Topic author - Posty: 23
- Rejestracja: 9 years ago
- Imię: Adam
- Lokalizacja: Płock
- Województwo: Mazowieckie
- Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
- Grand: Tak
- Rok produkcji: 2010
- Kontakt:
Espace IV 2.0T cieknie olej.
U mnie uwalona jest cała dwumasa. Czy możliwe że rozbryzguje olej na górę silnika?cassius33 pisze: ↑1 year ago Nawiązując do tematu głównego rozmowy warto sprawdzić to podporę wałau. Temat był już poruszany np. w tym wątku:
viewtopic.php?t=12066
-
Ubusir
- Posty: 1
- Rejestracja: 2 years ago
- Imię: Paweł
- Lokalizacja: Lublin
- Województwo: Lubelskie
- Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
- Grand: Nie
- Rok produkcji: 2011
- Kontakt:
Espace IV 2.0T cieknie olej.
Jakiej firmy maglownice montować? SASIC jest ok? Lepiej nówkę niż regenerować starą?
-
vilus
Topic author - Posty: 23
- Rejestracja: 9 years ago
- Imię: Adam
- Lokalizacja: Płock
- Województwo: Mazowieckie
- Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
- Grand: Tak
- Rok produkcji: 2010
- Kontakt:
Espace IV 2.0T cieknie olej.
Leciało z uszczelnienia skrzyni. Po wymianie zniknęło jednak po 2 miesiącach chyba znowu się zaczyna.