Gdzie jest zawór rozprężny w e4 3.0 dCi 2006r


Topic author
Gabriela1989
Posty: 21
Rejestracja: 4 years ago
Imię: Gabriela
Lokalizacja: Turek
Województwo: Wielkopolskie
Moje auto: Espace IV 3.0 V6 24V dCi P9X
Grand: Nie
Rok produkcji: 2006
Kontakt:

Gdzie jest zawór rozprężny w e4 3.0 dCi 2006r

Post autor: Gabriela1989 »

Witam z racji tego, że robię mały remont silnika postanowiłem zabrać się za naprawę klimatyzacji. Serwisant od klimy stwierdził iż padł zwór rozprężny i teraz z racj tego, że wszystko mam na wierzchu chciałem go wymienić,a tu zonk. Rozebrałem wszystko po kolei począwszy od kompresora , aż po trumnę i wszystko rozliczyłem co związane jest z klimatyzacją i nigdzie nie ma zaworu dławiącego. Pytanie czy ktoś spotkał się z taką sytuacją może ktoś przerabiał ten temat już. Wiadomo przecież iż działanie klimy bez zaworu dławiącego jest niemożliwe.


Awatar użytkownika

austryliew
Posty: 4424
Rejestracja: 10 years ago
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Województwo: Podkarpackie
Moje auto: Espace IV 3.5 V6 24V V4Y
Grand: Tak
Rok produkcji: 2006
Kontakt:

Gdzie jest zawór rozprężny w e4 3.0 dCi 2006r

Post autor: austryliew »

We wszystkich wersjach silnikowych jest to samo, czyli dysza rozprężna, która jest w rurce przed parownikiem w trumnie.
Szukając informacji jak poniżej dowiesz się więcej:
search.php?keywords=dysza+rozpr%C4%99%C5%BCna

A nawet wpisując w wyszukiwarkę zawór rozprężny też dostaniesz informacje na ten temat:
search.php?keywords=zaw%C3%B3r+rozpr%C4%99%C5%BCny

Na forum na prawdę jest potężna ilość informacji tylko trzeba użyć wyszukiwarki. To nie złośliwość, ale jakoś wszyscy się "sfejsbookowali" i zanikła umiejętność szukania informacji



drdave
Posty: 2108
Rejestracja: 12 years ago
Imię: dr_dave
Lokalizacja: Kielce
Województwo: Świętokrzyskie
Moje auto: Espace IV 3.5 V6 24V V4Y
Grand: Tak
Rok produkcji: 2004
Kontakt:

Gdzie jest zawór rozprężny w e4 3.0 dCi 2006r

Post autor: drdave »

Ja mam to samo nie ma dyszy.



drdave
Posty: 2108
Rejestracja: 12 years ago
Imię: dr_dave
Lokalizacja: Kielce
Województwo: Świętokrzyskie
Moje auto: Espace IV 3.5 V6 24V V4Y
Grand: Tak
Rok produkcji: 2004
Kontakt:

Gdzie jest zawór rozprężny w e4 3.0 dCi 2006r

Post autor: drdave »

No więc. Dysza musi być. Złożyłem klimę tak jak jak było bez zaworu. No i nie ma wydajności. A w temp otoczenia powyżej 25st nie działa na wolnych obrotach.
Więc jeśli dyszy nie ma to jakiś patałach ja wymontował...
Dam znać po montażu.


ODPOWIEDZ