Espace 2.0 dCi jakie silniki?

anko1973
Imię: Andrzej
Województwo: Mazowieckie
Moje auto: Inne
Grand: Nie
Rok produkcji: 2005
LPG: Nie
Kontakt:

Espace 2.0 dCi jakie silniki?

Post autor: anko1973 » 4 dni temu

Koledzy rozglądam się się espace

na przykład takie:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-g ... a4d9352577

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-g ... Bs96g.html

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-g ... d558b9855e

roczniki 2011 i 2012 czyli pofilt

ale jeden ma 150 KM a pozostałe po 173M; ten handlarz co sprzedaje tego sprowadzonego z Niemiec co niby ma 150 KM się nie zna czy były różne 2.0 dCi? jak zweryfikować jaki silnik powinno mieć auto? w VW jest wlepka w bagażniku i w książce serwisowej z podstawowymi danymi (nr VIN, kod lakieru, rodzaj sinika, kody wyposażenia). w Espace jest coś takiego? Czy tylko wizyta z właścicielem auta w ASO pozwala na weryfikację stanu faktycznego z tym co wyjechało z fabryki?

z postów widzę ze w dislu jest łańcuch - czyli wiadomo kontrolujemy i wymieniamy jak ew. trzeba. A jak jest z pompą? łańcuch rozrządu ją napędza? sorki za takie - może Waszym zdaniem podstawowe pytania - ale .... "samochodziarz" ze mnie słaby raczej :P

Awatar użytkownika
badyl
Imię: Paweł
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Grand: Tak
Rok produkcji: 2006
LPG: Tak
Kontakt:

Re: Espace 2.0 dCi jakie silniki?

Post autor: badyl » 4 dni temu

Ładny ten z Jedlińska 173 kunia .Ja nie polecam aut z radomskich komisów oglądałem dużo aut w tym Espace same zajechane auta ale wybór zawsze należy do kupującego. Temu z Jedlińska bym się przyjrzał i pojechał do serwisu sprawdził dokładnie bo wygląda przyzwoicie.

anko1973
Kontakt:

Post autor: anko1973 » 4 dni temu

no tak, ten z Jedlińska najładniejszy, ale proszę o Waszą pomoc jak w temacie - jakie rodzaje disli były

Awatar użytkownika
CapaBB
Imię: Krzysztof
Województwo: Śląskie
Moje auto: Espace IV 2.0 dCi M9R
Rok produkcji: 2007
Kontakt:

Post autor: CapaBB » 4 dni temu

2.0dci był jeden rodzaj w trzech wariantach 130, 150, 173km. Nie jestem pewien, ale w osprzecie chyba też była różnica, pompa oleju jest na osobnym łańcuchu, nie tym co rozrząd. Łańcuch rozrządu w tej jednostce jest wyjątkowo trwały, trzeba jedynie zwrócić uwagę co ile był zmieniany olej, bo renault wprowadziło przedziały co 30000 lub 2 lata, co miało destrukcyjny wpływ na silnik.

Awatar użytkownika
badyl
Imię: Paweł
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Kontakt:

Post autor: badyl » 4 dni temu

Jak kolega wyżej napisał 130,150,173 ale podobno najmocniejszy tylko z automatem .Wydaje mi się że są różnice w osprzęcie ale najlepiej jak by sie wypowiedzieli posiadacze 2.0 Dci .

bor
Imię: Borys
Województwo: Małopolskie
Rok produkcji: 2010
Kontakt:

Post autor: bor » 4 dni temu

badyl pisze:
4 dni temu
podobno najmocniejszy tylko z automatem
niekoniecznie, są też w manualach.

A propos Jedlińska - IP bez otwieranej tylnej szyby ?

anko1973
Kontakt:

Post autor: anko1973 » 2 dni temu

[/quote]
A propos Jedlińska - IP bez otwieranej tylnej szyby ?
[/quote]

a po czym to koledzy rozpoznać?

rozumiem ze IP to najlepsza wersja wyposażenia. wiadomo od którego rocznika była?

150 KM widzę też są w automatach - przynajmniej są takie ogłoszenia na otomoto. Ponawiam pytanie: koledzy jak rozpoznać jaki w danym aucie powinien być zamontowany silnik, skrzynia, jakie wyposażenie? aby móc skonfrontować ofertę sprzedawcy z danym egzemplarzem i nie wpaść na minę?

są też ogłoszenia z mocą 170 KM 175 KM - znowu przekłamanie i sprzedający nie wiec co oferuje?

czyli jak jest ogłoszenie o dislu
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-g ... 0fd8d43775

i info, że:
"Po wymienie rozrzadu paskow filtrow ,klacki tarcze."
to z tą wymianą rozrządu albo lipa albo była tak zajeżdżony przez ten serwis LL, ze trzeba było rozrząd wymienić?
Ostatnio zmieniony Niedziela, 11 Listopad 2018, 17:33 przez anko1973, łącznie zmieniany 1 raz.

matyj2
Imię: Marcin
Województwo: -----
Rok produkcji: 2009
Kontakt:

Post autor: matyj2 » 2 dni temu

W reno mogłeś dokupić wszystko do wszystkich wersji
Tylko 3,5 i 3,0 dci były w najlepszych wersjach ale też szło ich wyposażyć
Ja miałem.2,0dci 130 km i nie miałem tylko skóry i uchylnej innej szyby

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

bor
Imię: Borys
Województwo: Małopolskie
Rok produkcji: 2010
Kontakt:

Post autor: bor » 2 dni temu

anko1973 pisze: rozumiem ze IP to najlepsza wersja wyposażenia. wiadomo od którego rocznika była?
IP = Initiale Paris. To tradycyjnie najbardziej wypasiona wersja danego modelu Renault. Powinna mieć właściwie prawie wszystko, co było dostępne - choć jak tu już padło, zamawiając sztukę w salonie można było sobie ją dość dowolnie skonfigurować - więc można też np. spotkać expressiona z dodatkami cechującymi zwykle IP, nie ma reguły.
anko1973 pisze: Ponawiam pytanie: koledzy jak rozpoznać jaki w danym aucie powinien być zamontowany silnik, skrzynia, jakie wyposażenie? aby móc skonfrontować ofertę sprzedawcy z danym egzemplarzem i nie wpaść na minę?
nie ma jednej recepty. VIN sprawdzony w serwisie powie z czym dana sztuka pod maską (i nie tylko) z fabryki wyjechała
anko1973 pisze: są też ogłoszenia z mocą 170 KM 175 KM - znowu przekłamanie i sprzedający nie wiec co oferuje?
diesel w 2.0 dCi ma dokładnie 173KM - reszta to najczęściej niewiedza sprzedających. No co, ogłoszenia o espace z TDI/HDI pod maską nie widziałeś ? ;)
anko1973 pisze:
czyli jak jest ogłoszenie o dislu
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-g ... 0fd8d43775

i info, że:
"Po wymienie rozrzadu paskow filtrow ,klacki tarcze."
to z tą wymianą rozrządu albo lipa albo była tak zajeżdżony przez ten serwis LL, ze trzeba było rozrząd wymienić?

opcja (c): sprzedający ma tyle aut, że przekleja standardowy tekst, który jest ułożony tak, że pasuje do większości ogłoszeń jakie posiada.

Przykład z życia wzięty - ostatnio szukałem ojcu Scenika. Tekst w ogłoszeniu: "wszystkie szyby oryginalne, łącznie z przednią". Przyjeżdżamy na miejsce, przednia szyba oczywiście zmieniona (jakiś SGS). Myślisz, że mimo ewidentnego wałka wytkniętego sprzedającemu, treść ogłoszenia uległa zmianie ? Do dziś wisi tak jak napisałem powyżej.

Awatar użytkownika
austryliew
Imię: Tomasz
Województwo: Podkarpackie
Moje auto: Espace IV 3.5 V6 24V V4Y
Kontakt:

Post autor: austryliew » 2 dni temu

anko1973 pisze:
4 dni temu
Koledzy rozglądam się się espace

na przykład takie:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-g ... a4d9352577

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-g ... Bs96g.html

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-g ... d558b9855e

roczniki 2011 i 2012 czyli pofilt

ale jeden ma 150 KM a pozostałe po 173M; ten handlarz co sprzedaje tego sprowadzonego z Niemiec co niby ma 150 KM się nie zna czy były różne 2.0 dCi? jak zweryfikować jaki silnik powinno mieć auto? w VW jest wlepka w bagażniku i w książce serwisowej z podstawowymi danymi (nr VIN, kod lakieru, rodzaj sinika, kody wyposażenia). w Espace jest coś takiego? Czy tylko wizyta z właścicielem auta w ASO pozwala na weryfikację stanu faktycznego z tym co wyjechało z fabryki?

z postów widzę ze w dislu jest łańcuch - czyli wiadomo kontrolujemy i wymieniamy jak ew. trzeba. A jak jest z pompą? łańcuch rozrządu ją napędza? sorki za
takie - może Waszym zdaniem podstawowe pytania - ale .... "samochodziarz" ze mnie słaby raczej :P
od 2006 roku jest

2.0T i 3.5 V6 (V6 do 2010 roku)
2.0 dci 130, 150, 175 KM

Moc po kodzie silnika.

2.0 T pasek ,
2.0 dci łańcuch, ale czasmi jak dzwoni to trzeba wymienić - zależy od przebiegu.

Wiadomo, uskutecznie kryptoreklamę. Ale wielu userów tego forum ma samochod od Pana Mariusza z Płocka. Ja też i z czystym sumieniem mam samochód ponad 2 lata i jestem nadal zdania, że Handlarz z Płocka mnie nie oszukał. Wiadomo, że człowiek musiał zarobić i musisz to przyjąć, albo czekają ciebie długie poszukiwania, chyba, że jesteś w czepku urodzony i właśnie jedziesz w miejsce docelowe - twojego przeznaczenia.
Jeszcze jedna kwestia - renault espace z konkretnym silnikiem w konkretnym roczniku to sprecyzowane chciejstwo. Ja na swoj samochód czekałem pół roku - może ze względu na silnik. Więc szukaj, pytaj itd. Możęsz poprosić Pana Mariusza, że da ci znać jak będzie miał coś nagrane - choć raczej sam pilnuj co się pojawia na jego aukcjach. Ja go polecam inni nie muszą... xD :mrgreen:

ODPOWIEDZ