m9r odczyty przepływomierza

Moderator: Opiekunowie grup

miron15
Imię: Mirek
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Moje auto: Espace IV 2.0 dCi M9R
Grand: Nie
Rok produkcji: 2008
LPG: Nie
Kontakt:

m9r odczyty przepływomierza

Post autor: miron15 » 1 tydzień temu

Witam. Czy ktoś z forumowiczów orientuje się jakie są prawidłowe odczyty przepływomierza na biegu jałowym i podczas obciążenia?

Awatar użytkownika
austryliew
Imię: Tomasz
Województwo: Podkarpackie
Moje auto: Espace IV 3.5 V6 24V V4Y
Grand: Tak
Rok produkcji: 2006
LPG: Tak
Kontakt:

Re: m9r odczyty przepływomierza

Post autor: austryliew » 1 tydzień temu

Jak masz Clipa, to wejdź we wtrysk - zapis - ikonka dyskietki i zobacz czy do odczytów z przepływki nie ma do wyboru coś w rodzaju żądania komputera- sterownika. Kiedyś widziałem z Renault takie wykresy od kogoś z dieslem. Wtedy będziesz miał porównanie 1:1 z tym co jest w mapie sterownika a tym co pokazuje czujnik.

Albo po dodaniu samego przepływmierza Clip dorzuci dane z mapy. Kiedyś jak będzie okazja to w końcu to sprawdzę.

Awatar użytkownika
Daroot
Imię: Darek
Województwo: Warminsko-mazurskie
Moje auto: Espace IV 3.0 V6 24V dCi P9X
Grand: Tak
Rok produkcji: 2006
Kontakt:

Post autor: Daroot » 1 tydzień temu

Proszę bardzo, dla Twojego silnika:
Załączniki
f;.png

miron15
Imię: Mirek
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Moje auto: Espace IV 2.0 dCi M9R
Grand: Nie
Rok produkcji: 2008
Kontakt:

Post autor: miron15 » 1 tydzień temu

Dzięki bardzo panowie. Darek nie bardzo potrafię przetłumaczyć co zapodałeś. Bieg jałowy ile powinno być i podczas jazdy ile? Miał ktoś problemy w m9r z dziwnym rozruchem zimą auta jak postało dłużej? Generalnie problem(poza dziwnym odpalaniem z rana i to tylko zimą) z moim Espace polega na tym że odnoszę wrażenie jakby brakowało mu mocy. Na razie sprawdzone świece i przelewy( 3 wtryski po 10 ml a jeden 20ml???.) wyczyszczony egr i przepustnica. Nie wiem czy ten jeden wtrysk może robić takie problemy ale podczas jazdy czuć też jakby wibracje(jakby obudowa filtra powietrza wpadała w rezonans). Na razie klipa nie posiadam a korekty podejrzane innym sprzętem są koło 0.

ODPOWIEDZ