Parrot Asteroid Tablet - gotowy sytem multimedialny dla AVt P&P.

Awatar użytkownika
LatajacySlon
Imię: Michał
Województwo: Dolnośląskie
Moje auto: Avantime 3.0 V6 24V L7X
Grand: Nie
Rok produkcji: 2002
LPG: Nie
Kontakt:

Parrot Asteroid Tablet - gotowy sytem multimedialny dla AVt P&P.

Post autor: LatajacySlon » 1 miesiąc temu

Hej!
Zdecydowałem, że w moim nowym AVT muszę mieć system multimedialny na miarę współczesnych możliwości (rozleniwił nie mój drugi samochód). Początkowo kombinowałem, szukałem - myślałem, o uwolnieniu którejś z nawigacji i podłączeniu jej jak zestaw głośnomówiący, potem były przemyślenia z telefonami typu lumia, małymi tabletami itp. Podczas poszukiwań natrafiłem na specyficzną wersje asteroida od parrota - mianowicie wersję Tablet. Poza brakiem tunera FM i słabszym procesorem nie różni się za bardzo niczym ważnym, w porównaniu do swojego normalnego, 2-dinowego brata. Nie będę tego urządzenia opisywał - odsyłam do netu, jednak w skrócie: otrzymujemy zestaw multimedialny składający się z wyświetlacza w formie tabletu (idealnie pasującego w miejsce oryginalnego LCD) oraz jednostkę centralna z 3 wejściami USB, line-in, BT, Wifi i GPS no i oczywiście systemem głośnomówiącym. Ponadto otrzymujemy możliwość wgrywania dość ograniczonej liczby programów e strony parrota - rozwiązaniem jest odblokowanie urządzenia i otrzymanie dostępu do wszystkich aplikacji sklepu google (ja to przećwiczę po zakończeniu gwarancji).

Wyświetlacz, jak wspomniałem, wrzuciłem w oryginalne miejsce. Wzmacniacz po małej kombinatoryce zmieścił się przy oryginalnym pionierze. Kable idą w miejscu starych od navi, potem w centralnej konsoli i pod siedzeniem do wzmacniacz - on sam został przyklejony do karoserii oryginalną taśmą. Mikrofony zamontowałem pod lusterkiem (nie widać go z miejsca kierowcy i pasażera), zaś gładzik, którym możemy sterować cały system (oczywiście ekran też jest dotykowy) powędruje prawdopodobnie w miejsce pod wyłącznikami ESP - żeby jak najmniej rzucał się w oczy (gładzik jest wielkości 4x4cm).

Sam system wstaje ok 15s, mamy dostęp do deezera (do niedawna też spotify), jakiś 3 nawigacji i kilku innych mniej lub bardziej przydatnych aplikacji. Oczywiście po odblokowaniu mamy dostęp do tysięcy apek z google play.
Mi zależało na muzyce on-line, możliwości odtwarzania mp3 i flacków (tych drugich jeszcze nie sprawdzałem) i sensownej navi - której aktualnie po zniknięciu tomtoma ze strony parrota trochę brakuje - jest tylko denerwujący waze. Ponadto decydujący był tryb zestawu głośnomówiącego.

Ogólnie sprzęt ma własny wzmacniacz i korektor 4x45 (a może nawet 50?)W - ciężko mi powiedzieć czy gra lepiej od pionnera, na pewno nie gra gorzej. W Internecie wszyscy się zachwycają, ale ewidentnie czuć, że głośniki w AVT nie dają rady - ponadto sprawdzałem tylko mp3. Na pewno dźwięk jak dla mnie jest dość czysty, bas mógłby być nieco mocniejszy bo bez jego podbicia w EQ jest trochę płasko - ale ogólnie jeśli ktoś nie jest audiofilem, gra to zaskakująco dobrze.

Karta SD, która oryginalnie ma gniazdo w wyświetlaczu, została wyprowadzona przedłużaczem do schowka.

System jest dość prosty w obsłudze - ma duże możliwości personalizacji. Prezentacje możecie znaleźć w internecie, także nie będę was zanudzał.

Minusem jest cena i dostępność - oryginalna cena to 429E, ja kupiłem dużo taniej na wyprzedaży w DE. Na allegro ceny wahają się od 1200 do 1800zł. Biorąc pod uwagę dobrej jakości zestaw głośnomówiący, nawigację oraz radio w jednym ,nawet przy normalnej cenie zdecydowałbym się na ten sprzęt podobnie.

Jeszcze nie skończyłem do końca instalacji - tunel środkowy mam w renowacji, jak tylko dopnę wszystko na ostatni guzik, wrzucę więcej fotek.

Tutaj macie prezentację:
https://www.youtube.com/watch?v=72oIp6Xi9JY
https://www.spidersweb.pl/2014/05/parro ... pinie.html
https://www.ceneo.pl/24321147

P.S. z montażem poradzi sobie trochę bardziej inteligentny szympans ( w każdym razie ja sobie bez problemu poradziłem :P ) - wszystko działa na zasadzie plug&play!

Pzdr
Michał
Załączniki
WP_20180514_20_13_51_Pro.jpg
WP_20180514_19_29_28_Pro.jpg
WP_20180514_19_29_24_Pro.jpg

drdave
Imię: dr_dave
Województwo: Świętokrzyskie
Moje auto: Espace IV 3.5 V6 24V V4Y
Grand: Tak
Rok produkcji: 2004
LPG: Tak
Kontakt:

Re: Parrot Asteroid Tablet - gotowy sytem multimedialny dla AVt P&P.

Post autor: drdave » 1 miesiąc temu

Trochę stary model. Jak z aktualizacjami? Jaki android?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
LatajacySlon
Kontakt:

Model stary, ale jedyny, który pasuje do AVT bez przerabiania czegokowiek - zarówno w AVT jak i w Parrocie. Który android - to nawet nie wiem, średnio mnie to interesowało (inna sprawa, że nie lubię tego systemu, wolę WP), po odblokowaniu można tam wrzucić wszystko - w internecie są tacy, którzy wrzucają Windowsa ;) Sprzęt wspierany cały czas przez Parrota, więc aktualizacje są na bieżąco.

Awatar użytkownika
m_adam
Imię: Adam
Województwo: -----
Kontakt:

Post autor: m_adam » 1 miesiąc temu

Brawo za pomysł i podzielenie się nim!

Awatar użytkownika
LatajacySlon
Kontakt:

Adam, po co tu siedzisz, późno już - Przecież wszyscy śpią ;)
Pytanie - czy w AVT bez NAvi wnętrze schowka po stronie pasażera ma też wymiar 1DIN, czy może jest większe? Bo nie wiem, czy szukać gdzieś schowka oryginalnego z wersji bez NAVI czy zadowolić się kieszenią 1 DIN. Mógłby ktoś z Was zrobić fotkę? Ja mimo że to któryś z kolei AVT, to wszystkie miałem z navi...

Awatar użytkownika
goavt
Imię: Jacek
Województwo: Małopolskie
Kontakt:

Post autor: goavt » 1 tydzień temu

LatajacySlon pisze:
1 miesiąc temu
... zestaw multimedialny składający się z wyświetlacza w formie tabletu (idealnie pasującego w miejsce oryginalnego LCD) oraz jednostkę centralna z 3 wejściami USB, line-in, BT, Wifi i GPS no i oczywiście systemem głośnomówiącym. ...
...Wzmacniacz po małej kombinatoryce zmieścił się przy oryginalnym pionierze. Kable idą w miejscu starych od navi, potem w centralnej konsoli i pod siedzeniem do wzmacniacz - on sam został przyklejony do karoserii oryginalną taśmą. ...
... sprzęt ma własny wzmacniacz i korektor 4x45 (a może nawet 50?)W ...
Ciekawa alternatywa.
A jak się łączy ten wzmak-jedn.centralna Parrota z naszym audio-modułem pod fotelem?
I czy z Parrota są sterowane ori głosniki, tzn, trzeba je tam przepiąć z naszego modułu?
Wtyczki pasują, czy (i co) trzeba dokupić?

Awatar użytkownika
LatajacySlon
Kontakt:

Post autor: LatajacySlon » 1 tydzień temu

goavt pisze:
1 tydzień temu

Ciekawa alternatywa.
A jak się łączy ten wzmak-jedn.centralna Parrota z naszym audio-modułem pod fotelem?
I czy z Parrota są sterowane ori głosniki, tzn, trzeba je tam przepiąć z naszego modułu?
Wtyczki pasują, czy (i co) trzeba dokupić?
Parrot ma kable, które wpinasz między oryginalne wtyczki, a gniazdo - nic nie przycinasz, nic nie skracasz itp. Wzmacniacz Asteroida odcina całkowicie ori wzmacniacz (przekaźnik) od głośników w momencie puszczenia muzyki / telefonu. Na wyświetlaczu cały czas podczas "głosowej" pracy asteroida wyświetla się napis "phone". Ja osobiście w ogóle nie włączam ori radia - po prostu jest mi zbędne :)

Także nic nie kupuje się poza parrotem - śa tam wtyczki, przewody itp. Podłączenie jak pisałem - P&P.

Awatar użytkownika
goavt
Kontakt:

Post autor: goavt » 1 tydzień temu

Dzięki Michał,
czyli (dopiero) jak Parrot jest całkowicie wyłączony (off), to ten przekaźnik
przełącza na ori audio i wszystko (?) działa tak jak jest fabrycznie?

Awatar użytkownika
LatajacySlon
Kontakt:

Post autor: LatajacySlon » 6 dni temu

Jacku, jest opcja z dashboardu Parrota włączyć radio - po prostu przełączasz źródło dźwięku. Masz listę w zależności od wsadzonych nośników: USB pen drive / Sd Card /Deezer / TuneIn Radio / inne / i właśnie radio samochodowe - po prostu klikasz i głośniki wracają pod fabryczne radio. W każdej chwili klikasz na inne źródło, na wyświetlaczu włącza się phone i możesz korzystać z multimediów Parrota.

Awatar użytkownika
goavt
Kontakt:

Post autor: goavt » 5 dni temu

No to 8-), dzięks.

ODPOWIEDZ