Czerwone Espace na co dzień

Chwalimy sie swoimi pojazdami. Zdjecia, filmiki itd.
Awatar użytkownika
grzesiek222
Imię: Grzesiek
Województwo: Lubelskie
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Grand: Nie
Rok produkcji: 2003
LPG: Tak
Kontakt:

Czerwone Espace na co dzień

Post autor: grzesiek222 » 3 miesięcy temu

Lepiej późno niż wcale - kilka słów o swoim Espace.
Wersja Expression, czyli średnia liga, ale jeżeli chodzi o komfort na co dzień wystarcza: klima, elektryczne i ogrzewane lusterka, elektryczne szyby, tempomat i inne duperele, których i tak nie używam albo które używają się same (jak abs czy esp). Po zakupie musiałem ogarnąć elektrykę (nadpalona główna wiązka), dolot powietrza do turbo, czytnik kart (słynny plastikowy języczek). Później przyszła pora na komplet tarcz i klocków, niestety cenowo różowo to nie wygląda bo tarcze są z łożyskiem, więc trochę trzeba się wykosztować. Następnie pechowo pękła mi sprężyna z przodu, więc trzeba było wymienić komplet na przodzie (i chyba dla świętego spokoju w niedługim czasie wymienię jeszcze tył, na zapas ale nie będę już o tym myślał).
Ogólnie jestem zadowolony z Espace i mimo ciągot do innych samochodów zostaję przy nim: jest pojemne, bardzo wygodne zwłaszcza dla kierowcy (mam 188cm /107kg a w fotelu Espace czuję się niemal jak na domowym siedzisku, jest naprawdę wygodnie i wszystko mam pod ręką). Dodatkowo zakup Reni zbiegł się w czasie z niemowlęctwem córeczki i był to jedyny samochód w tej cenie, do którego bagażnika mieścił się bez składania duży wózek z gondolą, to naprawdę ogromna wygoda; teraz też bez składania wchodzi spacerówka i jeszcze jest luz na zabawki w rodzaju piłki plażowej i wyposażenia piknikowego :D ). Espace potrafi dać radość z jazdy, jest to dość szybkie auto, zwłaszcza na trasie nie męczy przy przejazdach w okolicy 150km/h. Jeśli przyszalejemy na mieści, od razu odczujemy to przy tankowaniu - spalanie rzędu 15 litrów lpg w lubelskim ruchu to nie jest rzadki widok; na trasie spokojnie można zejść do 10 l ale bez szaleństw z wyprzedzaniem itp.
Ostatnio pojeździłem trochę Volvem s60 2.4 benzyna i choć to Volvo wydaje się spore, pod względem komfortu i przestrzeni dla kierowcy Espace bije go na głowę, choć s60 ma lepiej trzymające fotele i wygodny podłokietnik. Silnik 2.0t jest wystarczający i można go przycisnąć dla frajdy z jazdy.
Teraz kilka słów o samym silniku: jak ktoś tu kiedyś na forum napisał, 2.0t ma wystawiane ołtarzyki w postach większości właścicieli (moc, akceptowalne spalanie), jednak jak się dokładnie wczytać i pogrzebać w temacie okazuje się, ze wcale nie jest tak różowo. Sam tego doświadczyłem, bowiem okazało się, że silniczek lubi sobie łyknąć co nieco oleju, zwłaszca przy agresywnej jeździe. O tym problemie można sporo poczytać, mi do myślenia dał też komentarz mechanika, u którego wykonuję większość napraw (Rafał z placu Wspólnoty z Gospodarczej, kiedyś związany ze słynną Poligonową), który twierdzi, że te silniki nawet w dobrym stanie mają apetyt na olej i to jest raczej norma. Sprawdzałem turbo i jest suchutkie, teraz czas na uszczelniacze, a później wiadomo na co - ale oby do "później" nie musiało dochodzić ;) Z kwestii związanych z olejem wkurzająca jest jeszcze kontrolka poziomu oleju - nei ma mowy, żeby nie dała o sobie znać, jeśli zostawisz Espace na postoju na krzywiźnie/wzniesieniu - podobno czujnik jest niedopracowany i wtedy oszukuje, alarmując o niskim stanie oleju.
Aha, oczywiście zawieszenie przednie też było robione i niestety muszę powiedzieć, że po roku znów zaczyna się coś odzywać.
Załączniki
20160816_175744.jpg
20160816_175737.jpg
20160816_175730.jpg

Awatar użytkownika
wrrrrrrr
Imię: Marcin
Województwo: Łódzkie
Grand: Tak
Rok produkcji: 2005
Kontakt:

Re: Czerwone Espace na co dzień

Post autor: wrrrrrrr » 3 miesięcy temu

Hmmm... Jeżdżę moim bolidem już ponad 8 lat i nigdy nie miałem problemów olejowych o jakich piszesz. Może mam farta , moze Ty masz pecha.

Awatar użytkownika
Erni
Imię: Arek
Województwo: Mazowieckie
Moje auto: Espace IV 2.2 dCi G9T
LPG: Nie
Kontakt:

Post autor: Erni » 3 miesięcy temu

Mam taki sam kolor tyle że zderzaki i listwy w kolorze, srebrne klamki oraz ciemne szyby

Awatar użytkownika
grzesiek222
Kontakt:

@wrrrrrrr - obstawiałbym pecha po mojej stronie, bo nadmiar farta wykorzystałem kupując za śmieszne pieniądze Peżota 406, który po ponad roku użytkowania nie kosztował mnie nic poza paliwem i opłatami (o samym kupowaniu pisałem swego czasu na forum)
@Erni, Twój Espace jest z wyższej półki, jaki to model wyposażenia?

Awatar użytkownika
Erni
Kontakt:

grzesiek222 pisze:.....
@Erni, Twój Espace jest z wyższej półki, jaki to model wyposażenia?
Initiale - ale silnik 2.2 dCi :lol:, chociaż od kapitalki minęło 2,5 roku to do silnika palcem nie tknąłem ,oprócz płynów i filtrów. Więc na razie nie mam co narzekać , jak padnie to pojedzie do fabryki Gillette :D

Awatar użytkownika
Maciek
Imię: Maciek
Kontakt:

Post autor: Maciek » 3 miesięcy temu

Jednak cos w tych czerwonych jest ;) niby odpuscilem temat koloru przy szukaniu IV, ale cos do czerwonego ciagnie...a ich malo

Awatar użytkownika
sylas
Imię: Mateusz
Moje auto: Espace III 2.0 16V F4R
Rok produkcji: 2001
Kontakt:

Post autor: sylas » 3 miesięcy temu

Czerwone są najładniejsze. We wszystkich generacjach.
...no może poza jedynką no tam bym obstawial czarny z grafitowa galanterią

Awatar użytkownika
grzesiek222
Kontakt:

W Lublinie ostatnio czerwonymi obrodziło - niemal codziennie mijam jednego na taxi w okolicy Głębokiej, jednego na sąsiednim osiedlu na Czubach i jednego na lsm :) Dopiero po poście Erniego zdałem sobie sprawę, dlaczego moje Espace wydaj mi się czasem jakieś takie biedne - to przez listwy z czarnego plastiku a nie w kolorze nadwozia. No i felgi robią robotę.

Awatar użytkownika
Erni
Kontakt:

plus srebrne klamki i ciemne szyby ;-)

Awatar użytkownika
grzesiek222
Kontakt:

Post autor: grzesiek222 » 1 tydzień temu

I Espace zmienił właściciela... czas na zmiany :)

Awatar użytkownika
route
Imię: Krzysztof
Województwo: Wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: route » 1 tydzień temu

Czerwone najszybsze :D

Awatar użytkownika
Erni
Kontakt:

Post autor: Erni » 1 tydzień temu

z każdej strony ;)

Awatar użytkownika
Korky
Imię: Artur
Województwo: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Korky » 6 dni temu

2 m-ce temu:
grzesiek222 pisze:
3 miesięcy temu
(...)
Ogólnie jestem zadowolony z Espace i mimo ciągot do innych samochodów zostaję przy nim: jest pojemne, bardzo wygodne zwłaszcza dla kierowcy (mam 188cm /107kg a w fotelu Espace czuję się niemal jak na domowym siedzisku, jest naprawdę wygodnie i wszystko mam pod ręką). Dodatkowo... (...)
:D

Wczoraj:
grzesiek222 pisze:
1 tydzień temu
I Espace zmienił właściciela... czas na zmiany :)
:D

Życie pisze różne scenariusze :) Powodzenia, pochwal się chociaż przed pożegnaniem co nabyłeś :?:

Awatar użytkownika
grzesiek222
Kontakt:

Post autor: grzesiek222 » 5 dni temu

Jeszcze nie zmieniłem i tłukę się 406tką, ale jako auto dla żony rozważam Corolle z silnikiem 2.0 d4d 116 km - jeździłem i robi dobre wrażenie, ale w internecie nie dojdziesz ładu bo jedni chwalą, drudzy ganię.Jak te silniki zachowywały się od 2006 roku? Może ktoś miał do czynienia?

ODPOWIEDZ