E IV 2,0T szarpie na LPG po rozgrzaniu

czajaio
Imię: Wojtek
Województwo: -----
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Grand: Tak
Rok produkcji: 2003
LPG: Tak
Kontakt:

E IV 2,0T szarpie na LPG po rozgrzaniu

Post autor: czajaio » 1 miesiąc temu

Witajcie!
Otóż mój problem polega na tym, że Renata zaczyna szarpać podczas przyspieszania na gazie ale tylko po rozgrzaniu silnika. Instalacja BRC Sequent.
Na benzynie nie ma tego objawu. Dopóki silnik jest w zimny nie szarpie wcale również na LPG.
Problem pojawił się w ubiegłym roku, od tego czasu wymieniłem świece (NGK), przewody zasilające cewki, cewki (BREMI), sondę lambda, wtrysk gazu i pewnie jeszcze kilka innych... Auto było też na regulacji gazu w serwisie BRC w Poznaniu.
Było jakby ok ale była zima i było chłodno, problem powrócił jak zrobiło się ciepło...

Czy ma ktoś na to jakiś pomysł???

Awatar użytkownika
wrrrrrrr
Imię: Marcin
Województwo: Łódzkie
Rok produkcji: 2005
Kontakt:

Re: E IV 2,0T szarpie na LPG po rozgrzaniu

Post autor: wrrrrrrr » 1 miesiąc temu

A regulacja odbyła się na postoju czy w trakcie jazdy? Jeśli na benzynie nie ma tego problemu, to jedź ponownie na regulecję. Powinni wsiąśc z Tobą i jeździsz tak długo aż wyregulują. A zanim to zrobią, niech sprawdzą w jakiej kondycji jest listwa wtryskiwaczy (ja miałem nową i po 10 tys. km już się zesrała i nie trzymała ciśnienia) i jak się miewa reduktor i jego wnetrzności. Gaz w Polsce jest strasznie brudny i myślę że możesz mieć zapakowany szlamem reduktor , albo zużyte jego wnętrzności (jeśli ma w środku gumową membranę, to może nie być juz tak elastyczna jak drzewiej) Tak czy siusiak gnaj do gazowników.

jerzyk7
Imię: jerzyk
Województwo: Małopolskie
Grand: Nie
Rok produkcji: 2006
Kontakt:

Post autor: jerzyk7 » 1 miesiąc temu

Problem z szarpaniem na LPG, najczęściej jest związany z instalacja elektryczną. Na gazie, zrobiłem różnymi samochodami ok. miliona km i 99% szarpanie było związane z instalacją elektr. Ostatnio miałem przypadek w IV, że pomiędzy przewodami zasilającymi cewkę, było pęknięcie i dostawała się wilgoć. O ile latem tylko poszarpywał od czasu do czasu, przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu o tyle jesienią wywalił błąd. Było to akurat na zimnym, bo wtedy jeszcze wilgoć nie zdążyła odparować. Czasami takie szarpanie, może być spowodowane źle dobranymi świeczkami. Należy więc najpierw wykluczyć instalację elektryczna a jak to nie pomoże to szukać w instalacji lpg.
Nie należy się też sugerować tym, że na pb jest ok, bo warunki spalania w obu przypadkach są różne. To że coś nie przeszkadza w jeździe na pb, to wcale nie znaczy, że na lpg będzie tak samo.

Awatar użytkownika
wrrrrrrr
Imię: Marcin
Województwo: Łódzkie
Rok produkcji: 2005
Kontakt:

Post autor: wrrrrrrr » 1 miesiąc temu

Mam nowy trop. I w życiu bym na to nie wpadł, gdybym tego dziś nie doświadczył. Jak Ci szarpie to sprawdź czy będzie dalej szarpać po wyłączeniu klimatyzacji. Jeśli nie, to masz do sprawdzenia sprężarkę klimy. U mnie okazało się że umiera i blokuje się, a że napędza ją pasek, to i daje uczucie szarpania. Wyłączyłem i jak ręką odjął, a mechanik potwierdził diagnozę.

czajaio
Imię: Wojtek
Województwo: -----
Rok produkcji: 2003
Kontakt:

Post autor: czajaio » 1 tydzień temu

Problem rozwiązany! :)

Okazało się, że sprawcą całego zamieszania była lubryfikacja lpg, która zabrudziła zarówno benzynowe jak i gazowe wtryski. Po wyczyszczeniu wtrysków lpg i wymianie benzynowych oraz odłączeniu lubryfikacji auto śmiga jak nowe :)

austryliew
Imię: Tomasz
Województwo: Podkarpackie
Moje auto: Espace IV 3.5 V6 24V V4Y
Rok produkcji: 2006
Kontakt:

Post autor: austryliew » 1 tydzień temu

Gazownik, który swoją fuszerkę tuszuje lubryfikacją czy dotryskami benzyny to, żeby nie nazywać rzeczy pp imieniu człowiek do omijania szerokim łukiem. To jeden z efektów tego szkodliwego rozwiązania. Jeszcze sprawdź kolektor, bo pewnie zasyfiony.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ