Przegląd pokolizyjny- dodatkowe badanie zbiornika LPG

Awatar użytkownika
manitou
Imię: Sławek
Województwo: Łódzkie
Moje auto: Espace III 2.0 16V F4R
Grand: Nie
Rok produkcji: 2000
LPG: Tak
Kontakt:

Przegląd pokolizyjny- dodatkowe badanie zbiornika LPG

Post autor: manitou » 2 miesięcy temu

Od czasu kiedy TDT jest upoważnione do kontroli Stacji Kontroli Pojazdów nastał zwyczaj egzekwowania przez stacje dodatkowego badania na zbiornik w przypadku zabrania przez policjanta dowodu rejestracyjnego po kolizji lub wypadku. Jeśli policjant nie wniknie w opis, to czeka nas wymontowanie zbiornika, dostarczenie go do TDT lub wyznaczonego punktu badań, ponowny montaż lub prościej wymiana na nowy. To wszystko są koszty. Czasem mamy delikatną kolizję, urwany reflektor, lusterko i wtedy też dowodzik może polecieć. Niestety jeśli nie dogadamy się ze sprawcą lub sami nim jesteśmy i pojawi się policja to pamiętajcie żeby przypilnować policjanta żeby poprawnie opisał uszkodzenia. Jeśli napisze " uszkodzenia pokolizyjne" macie gwarantowane dodatkow wydatki. Policjant ma obowiązek dokładnie wszystko opisać i pilnujcie tego, bo dla nich ważne są statystyki i często olewają, a TDT zaciera tylko ręce na dodatkowe przeglądy. Jeśli policjant nie będzie chciał zrobić tego jak trzeba, to pamiętajcie o zażaleniu do Naczelnika odpowiedniego wydziału.
Niestety, takie realia są w naszym kraju. Wymyślono przepis, a nie podano władnego, który decyduje o tym, w którym przypadku badać zbiornik :) Pilować musimy się sami!

cns80
Imię: Patryk
Województwo: Mazowieckie
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Grand: Nie
Rok produkcji: 2006
Kontakt:

Re: Przegląd pokolizyjny- dodatkowe badanie zbiornika LPG

Post autor: cns80 » 2 miesięcy temu

Dzięki za info. Nawet nie wiedziałem że taką paranoję wymyślili.

Awatar użytkownika
Nemo
Imię: Nemo
Województwo: Mazowieckie
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Grand: Tak
Rok produkcji: 2004
Kontakt:

Re: Przegląd pokolizyjny- dodatkowe badanie zbiornika LPG

Post autor: Nemo » 2 miesięcy temu

No to paranoja widzę się rozszerza, niedługo przy wymianie przepalonej żarówki trzeba będzie przegląd klepać (jak to wymyślają różne oszołomy z sieci).

ODPOWIEDZ