Espace IV - jaki zbiornik podwieszany LPG ?

Awatar użytkownika
sylas
Imię: Mateusz
Województwo: Mazowieckie
Moje auto: Espace III 2.0 16V F4R
Grand: Nie
Rok produkcji: 2001
LPG: Tak
Kontakt:

Re: Espace IV - jaki zbiornik podwieszany LPG ?

Post autor: sylas » 2 tygodni temu

Panowie pamiętajcie o dwuch kwestiach w tej licytacji na butle.
1. Grand vs krutki
2. Hak vs jego brak

To wbrew pozorom ma znaczenie

piotrCT
Imię: Piotr
Województwo: Pomorskie
Moje auto: Espace IV 3.5 V6 24V V4Y
Grand: Tak
Rok produkcji: 2003
Kontakt:

Post autor: piotrCT » 2 tygodni temu

3. Wysokość zbiornika - do linii belki lub poniżej (jeśli poniżej, to zachodzi obawa przytarcia).

KAZAR29
Imię: Mariusz
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Rok produkcji: 2006
Kontakt:

Post autor: KAZAR29 » 2 tygodni temu

Ale czy wam nie za nisko siedzi zbiornik jak się auto zapakuje i tył siądzie? Tak- ten, którego szukam to 75 l ale po podgieciu pływaka do uzyskania ok 70 l tankowania. No ale ten 95l do przemyślenia. Mam grand z hakiem.

Awatar użytkownika
milimetr59
Imię: Waldek
Lokalizacja: Łódź (EL)-Bałuty VelSatis 2006 2.0T benzyna po lifcie
Województwo: Łódzkie
Moje auto: Inne
Kontakt:

Post autor: milimetr59 » 2 tygodni temu

Ja nie rozumiem niektórych z Was, chodzi mi o kolegę @KAZAR29. Cytuję..."którego szukam to 75 l ale po podgieciu pływaka do uzyskania ok 70 l tankowania"... Ludzie, czy Wam życie nie miłe, skoro jest dla bezpieczeństwa tak zrobione, że ma być butla napełniona w 80%, to nie, bo Polak to najmądrzejszy i przerobi na 95%, a co tam, pewnie nic się nie stanie.
Sorki, ale nie wytrzymałem a to dlatego, że znam taki przypadek i to się wydarzyło niedawno (tydzień temu), też pływak podgięty, gaz zatankowany, auto na słońcu i jebnęło równo, chłop stal koło auta, poparzony w szpitalu. Jeszcze ma problemy, bo straż czy ktoś tam wzięli auto całe do sprawdzenia i wyszła ingerencja w zbiorniku.
Zresztą każdy ma swój rozum, ale nieraz to na dobre nie wychodzi. Jest tyle stacji LPG, że n ie rozumiem takiego podejścia do sprawy a przede wszystkim do swojego zdrowia lub życia.
Przepraszam za OT.

esselite
Imię: Grzegorz
Rok produkcji: 2007
Kontakt:

Post autor: esselite » 2 tygodni temu

Możesz kolego trochę więcej szczegółów podać na temat tego zdarzenia, gdzie i kiedy dokladnie? Nie trafiłem na to w żadnej prasie a zazwyczaj takie rzeczy są nagłaśniane.
http://rybnik.naszemiasto.pl/artykul/wy ... id,tm.html

Awatar użytkownika
wrrrrrrr
Imię: Marcin
Rok produkcji: 2005
Kontakt:

Post autor: wrrrrrrr » 2 tygodni temu

KAZAR29 pisze:
2 tygodni temu
Ale czy wam nie za nisko siedzi zbiornik jak się auto zapakuje i tył siądzie? Tak- ten, którego szukam to 75 l ale po podgieciu pływaka do uzyskania ok 70 l tankowania. No ale ten 95l do przemyślenia. Mam grand z hakiem.
Mam Grand i bez haka więc wszedł idealnie i na styk. Nie jest za nisko bo sprawdzałem. Nadal belka jest niżej niż zbiornik nawet przy zapakowanym tyle, bo siada całość . Nie sam zbiornik.

piotrCT
Kontakt:

Post autor: piotrCT » 2 tygodni temu

To przykre co pisze kol.Milimetr ... ale gość musiał mieć niezłego pecha.

Od zawsze mam podgięty pływak jak i wszyscy znajomi.
Nawet nieoficjalnie sam gazownik to robi.

Niewiem jak mocno musi się nagrzać butla by zrobiła upuszczenie gazu, ale na pewno dużo.
Z resztą nawet po samym podgięciu nie wchodzi pełne 100% bo pompy często są słabe.
No i ja robiąc duże trasy tankuję przed wyjazdem, a nie z rana na słońcu (dla mnie każde 10l to skarb, bo oszczędzam czas w trasie).

Z drugiej strony jak upuści, to jak w zapalniczce ... lekkie psiknięcie i się zamyka.
Gdyby tak butle propan-butan miały takie zawory upustowe to wielu strażaków w pożarach domu nie trafiło by do szpitala, a o LPG się prawie nie słyszy.

KAZAR29
Kontakt:

niestety szukam alternatywy i niewykluczone, że zamontuję większy bez podginania. ale w poprzednim EIV miałem podgięty w granicach rozsądku i zawór odbijał i kilka litrów więcej wchodziło mi niż teraz. zbiornik 55 l i tankuję max 41 !!!!! w poprzednim też zbiornik 55 L i tankowałem 47 L. także w granicach rozsądku wg mnie. w obecnym EIV mam instalację założoną w Płocku u ludzi p. Andrzeja.( u Niego auto kupione) mimo moich próśb przed montażem instalacji, żeby zamontowali największy możliwy zbiornik do tego auta i tak przy odbiorze auta okazało się, że mam 55 L. (jak pisałem tankuję 41 L) tłumaczenie głupie, że nie przejdzie przeglądu ibla bla bo za ciężki i brak możliwości technicznej zamontowania większego bo się urwie bo coś tam nie przemawiały do mnie no ale wsiadłem i odjechałem bo i tak nie chcieli go zmienić. miejsca dookoła zbiornika jest tak dużo, że między zbiornikiem a podwoziem wsadzili belkę drewnianą i z takim kawałkiem drewna jeżdżę. zajebiście. w okół komina co 230 km szukam stacji LPG. Milimetr pisał, że dużo stacji jest no ale jak się jedzie w trasę to ma się jechać a nie co chwila szukać stacji. do Czarnogóry się wybieram i gdzieś po autostradach szukać LPG mi się nie chce. także rozważam jednak ten 95 L.

bergman
Rok produkcji: 2010
Kontakt:

Post autor: bergman » 2 tygodni temu

Ja na 60l gazu robię średnio 350km. W trasie dochodzę do 430km. Gdybym miał wlewać 41 litrów to bym tylko jeździł od stacji do stacji. Espace krótki z hakiem.
Ciekawe, że większej butli Ci nie wsadzili, ale już drewniany kółek nie przeszkadzał przy przeglądzie :-)
Ciekaw jestem gdzie miałeś założony gaz, bo w Płocku i okolicach są tylko dwa warsztaty, które sensownie zakładają gaz. Reszta to druciarze. Jeśli to nie tajemnica to napisz kto się pod tym podpisał.

arko
Imię: Arek
Rok produkcji: 2004
Kontakt:

Post autor: arko » 2 tygodni temu

Mi się zmieścił bormech 720/250 82l, bez podginania i cudowania wchodzi 73l i przelatam na tym 580-610km po mało zakorkowanym mieście. Mam hak, nic nie wystaje poniżej zderzaka.

Awatar użytkownika
wrrrrrrr
Rok produkcji: 2005
Kontakt:

Post autor: wrrrrrrr » 2 tygodni temu

To i tak coś dużo. 82l poj wodnej = ok 65 l gazu (80%)

KAZAR29
Kontakt:

bergman na pieczątce zakładu jest Płock, ul. Walecznych

arko
Imię: Arek
Rok produkcji: 2004
Kontakt:

Post autor: arko » 2 tygodni temu

wrrrrrrr pisze:
2 tygodni temu
To i tak coś dużo. 82l poj wodnej = ok 65 l gazu (80%)
;) fakt, jakoś wcześniej nie zwróciłem uwagi, może gazmen odruchowo "poprawił" pojemność.

są i tacy co na wszystkim potrafią oszczędzić :shock: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/1 ... uchlo.html

Awatar użytkownika
spiochu
Rok produkcji: 2009
Kontakt:

Post autor: spiochu » 2 tygodni temu

No nieźle przyoszczędził...

KAZAR - ty lepiej do jakiegoś warsztatu podjedź jeśli Tobie pali koło 18l gazu. Chyba, że to tylko w warszawskich korkach i do tego z ciężką nogą...

Mam zbiornik 55l, oczywiście podgięty, taki zastałem. Sam tankuję 45l, jak akurat jadę w trasę to ile się zmieści bo i tak zaraz spalę nadmiar.
45l średnio starcza mi na 300km. Byłem na wakacjach w Albani, Rumunii i jakoś da się zaatakować co te 2-3 godziny. Nawet jest to wskazane, aby odpocząć co jakiś czas. A i dzieciom się przydaje rozprostowanie nóg czy zrobienie siusiu.

Wysłane z mojego PRO 5 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Daroot
Imię: Darek
Województwo: Warminsko-mazurskie
Moje auto: Espace IV 3.0 V6 24V dCi P9X
LPG: Nie
Kontakt:

Post autor: Daroot » 2 tygodni temu

Taaa, zwłaszcza w nocy. Jeżdżę do ES i szukanie stacji LPG czynnej po drodze oraz do tego te tankowania co 3h. Masakryczna strata czasu.
Jadę sam to wysiadam z auta po 24h do WC więc na trasie 3500km tracę 6 godzin na tankowanie LPG. Wyliczone z gps.

KAZAR29
Kontakt:

Spiochu mam grand w automacie i z Łomianek na Wolę w korkach codzień jeżdżę. W trasie mieszcze sie w 13 L

piotrCT
Kontakt:

Post autor: piotrCT » 1 tydzień temu

Daroot pisze:
2 tygodni temu
Taaa, zwłaszcza w nocy. Jeżdżę do ES i szukanie stacji LPG czynnej po drodze oraz do tego te tankowania co 3h. Masakryczna strata czasu.
Jadę sam to wysiadam z auta po 24h do WC więc na trasie 3500km tracę 6 godzin na tankowanie LPG. Wyliczone z gps.
Kolego tylko jest jeden problem ... 90% ludzi tego nie rozumie, bo zna tankowanie co tydzień i przecież zajmuje to do 5min.

Ja już dostawałem szału gdzie tankowanie miałem co 300km więc jechałem 300 na LPG i 400 na PB by nie tracić czasu.
Do busa chciałem montować 2x100litrów, ale kupiłem na ropę więc dołożyłem drugi zbiornik 120litrów i mam 200litrów ropy na jakieś 1400-1800km.

Więc warto wziąć duży zbiornik LPG ... choćby po to, by jechać na sprawdzonym LPG.
To że tankujemy na Statoil, Shell czy Orlen nie gwarantuje nam jakości ... bo sam miałem przykrą historię z Statoil gdzie w Toruniu oszukiwali na LPG.

Awatar użytkownika
milimetr59
Kontakt:

Post autor: milimetr59 » 1 tydzień temu

esselite pisze:
2 tygodni temu
Możesz kolego trochę więcej szczegółów podać na temat tego zdarzenia, gdzie i kiedy dokladnie? Nie trafiłem na to w żadnej prasie a zazwyczaj takie rzeczy są nagłaśniane.
http://rybnik.naszemiasto.pl/artykul/wy ... id,tm.html
Nigdzie nie napiszą, bo zostało zamiecione pod dywan... Z tego co wiem, to niby teraz nic nie stwierdzono na dzień dzisiejszy... Człowiek poparzony poprzez wybuch, nic więcej nie napiszę, bo wystarczy, że cierpi w szpitalu.
A kojarzycie gościa, który do przeglądu technicznego wymontował butlę gazową z auta, żeby za przegląd zapłacić mniej? Na drugi dzień pojechał z koleżkami zatankować LPG, czterech chyba siedziało w aucie, kierowca tankował gaz, ale zapomniał, że nie założył spowrotem butli. Zapłacił, odjechał, kolesie zapalili papierosa i yebło. To jest dopiero mistrz.
Sorki za OT, ale mi się ta sytuacja właśnie przypomniała i było to niedawno.

esselite
Imię: Grzegorz
Rok produkcji: 2007
Kontakt:

Post autor: esselite » 1 tydzień temu

Chodzi mi o to, że ja w. To nie wierzę. Tzn wierzę, że był wypadek, tragedia, ale nie że rozerwało zbiornik od ciśnienia. Zbiorniki są testowane na 10 razy takie ciśnienie jakie jest podczas eksploatacji i dodatkowo są zabezpieczenia w postaci zaworów, które upuszczają gaz. Jak w aucie z LPG był pożar, to zbiornik nie wybuchał a temperatury były znacznie wyższe niż otoczenia.

Awatar użytkownika
milimetr59
Kontakt:

Post autor: milimetr59 » 1 tydzień temu

Ja przy tym nie byłem, może samego zbiornika nie rozerwało, ale musiało być coś na rzeczy, skoro walnęło a wiem na pewno, że pływak był podgięty. Zbiorniki wiadomo, że są zbudowane tak, aby wytrzymały bardzo duże ciśnienie iluś tam przekraczające normę. Jednak nie na próżno ze względów bezpieczeństwa mamy tankować 80% pojemności całkowitej zbiornika. Ja w każdym bądź razie nie mam zamiaru jeździć na bombie z opóźnionym zapłonie a jak ktoś chce, to nawet niech tankuje 100% pojemności. Nie moje zdrowie i życie. W ten sposób, z takim podejściem i to nie tylko mam na myśli sytuację z tankowaniem gazu (z podgiętym pływakiem) wiele osób wącha kwiatki od spodu, bo byli "mądrzejsi".
Z tym znajomym, to jeszcze się dokładniej dowiem jak to było, bo znam sprawę można powiedzieć z drugiej ręki. Jak wyjdzie ze szpitala, to się dowiem i napiszę.

ODPOWIEDZ