Najczęstsze usterki w Espace

Pałeł
Imię: Paweł
Województwo: Mazowieckie
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Grand: Tak
Rok produkcji: 2005
LPG: Tak
Kontakt:

Re: Najczęstsze usterki w Espace

Post autor: Pałeł » 4 miesięcy temu

Szeroki10 masz super auto i niedaj wmówić sobie inaczej dbaj przytulaj pieść czochraj je pod włos w swojej klasie jest najlepsze mniej gdzieś jakies pierdołe to super auta fakt czasem masz ochote je porabać one są poprostu jak dziecko specjalnej troski tu nie wsadzisz dup..y i pojedziesz musisz mu okazać miłość klepnąć renatke czasem w dupcie ja tak robie i doginam trasy bez usterek niespodzianek poprosty dogadaliśmy sie ja znam jej potrzeby ona umie mnie zadowolić i jest git. Pamietaj o niej samotnej w tym garaży zejdź do niej jak masz wolna chwile.

Awatar użytkownika
CapaBB
Imię: Krzysztof
Województwo: Śląskie
Moje auto: Espace IV 2.0 dCi M9R
Rok produkcji: 2007
LPG: Nie
Kontakt:

Post autor: CapaBB » 4 miesięcy temu

Pałeł pisze:
4 miesięcy temu
Blokada moja sprawna ale wcześniej wykręciłem zlutowałem piny i mam z wora każdy wie jakie usterki nie czekajcie aż do nich dojdzie naprawcie profesjonalnie
I właśnie o tego typu usterki chodzi, a skoro poprawiasz fabrykę, to znaczy, że jednak coś jest niedopracowane, nieprzemyślane, albo boisz się, że przez niedbalstwo problem pojawi się i u Ciebie (i żeby nie było, ja nie uważam, że błąd blokady wynika z niedbalstwa). Nie każdy musi znać wszystkie słabe punkty w aucie, a lista częstych usterek mogłaby wielu uświadomić co może ich czekać, a jeśli usterka już wystąpiła, to jak sobie z nią poradzić. Jak sam piszesz w dziale EIV jest prawie 3000 postów i większość o pierdołach, to nie jest łatwo znaleźć co nas może czekać nie wiedząc czego właściwie szukać. Żeby zapobiegać, trzeba wiedzieć przed czym.

Awatar użytkownika
sylas
Imię: Mateusz
Moje auto: Espace III 2.0 16V F4R
Grand: Nie
Rok produkcji: 2001
Kontakt:

Post autor: sylas » 4 miesięcy temu

Pawle, masz rację.

DarekW
Imię: Darek
Województwo: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: DarekW » 4 miesięcy temu

Co monie dopadło w ESPACE IV z typowych usterek to łożyska w skrzyni 5-6 bieg norma , pompa ABS/ESP , przednie wycieraczki .Do mniej znanych i upierdliwych to podciąganie ręcznego na postoju ( cykanie ) awaria rączki hamulca , prawie 3 miechy walki o co komon . Wymiana cewek na świece , naprawa klimy , przetarty aluminiowy przewód od skraplacza w trumnie , też mi dał do wiwatu i tu uwaga są dwa rodzaje jak i uwaga na dwa rodzaje osuszaczy - polak mądry po szkodzie. Reszty grzechów nie pamiętam aaaaaa liczniki hehehe .

Awatar użytkownika
RomanzRudy
Imię: Roman
Rok produkcji: 2004
Kontakt:

Post autor: RomanzRudy » 4 miesięcy temu

Bardzo mi się podobało rozwiązanie które jest na org w modelu e3. Tam jest porządny spis treści. Może by tak podejrzeć i coś podobnego zrobić tu. Oczywiście nic nie narzucam.

dawi
Imię: Dawid
Województwo: Podkarpackie
Rok produkcji: 2003
Kontakt:

Post autor: dawi » 4 miesięcy temu

ja zakupiłem espace z przebiegiem 250tys. niecałe dwa lata temu ma już 279tys i w tym czasie wiadomo rozrząd oleje na starcie potem zaraz licznik padł,potem tarcze tylnie,alternator- zamieniłem na powietrzny, zamek centralny jednych drzwi,potem szyba popularne plastiki,największy bul przepustnica wysłałem do regeneracji ale pochodziła 6 miesięcy i dalej padła nie miałem sił naprawiać kupiłem nową 950 zł oryginał ale spalanie spadło gazu o 2 litry poważnie mówię z 12,75 na 10,60 gazu do parcy mam 25 kilosów i muszę przez całe miasto przejechać i potem trasa ale tyle pali po zmianie przepustnicy. Ogrzewanie jedna strona 100 w aso zabuliłem i działa jakieś zwarcie znaleźli.

dawi
Imię: Dawid
Kontakt:

Post autor: dawi » 4 miesięcy temu

a zapomniałem dodać czujnik cofania teraz padł zakupiłem inny ale okazało się że nie każdy będzie pasował.

Awatar użytkownika
żużu77
Imię: Grzegorz
Rok produkcji: 2009
Kontakt:

Post autor: żużu77 » 4 miesięcy temu

Ooo, właśnie! Czujnik wstecznego aktywuje światła cofania i tylne czujniki?
U mnie działa w kratkę...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

drdave
Imię: dr_dave
Województwo: Świętokrzyskie
Moje auto: Espace IV 3.5 V6 24V V4Y
Kontakt:

Post autor: drdave » 4 miesięcy temu

Pałeł pisze:Panowie nikogo nie bede przepraszal przeczytajcie swoje wypowiedzi i połączcie w całość. Na forum jestem krótko część z was jest zadowolona z aut i radzi sobie ze wszystkim druga połowa nażeka i ma dość a pomimo trzyma te auta i użytkuje. Ilość postów w tematyce ElV sięga już prawie 3000 tysięcy. Nie wynika to tylko z tego że w tych autach jest tyle usterek tylko z pisania o pierdołach jak ktoś pisze poszykaj w postach bo ten temat już był to naprawde ciężko sie przekopać przez ten chaos. Chłopaki jak ktoś kupuje przedlifta zo 12tysi to chcąc doprowadzić go do stanu używalności wyda kupe kasy i straci dużo nerwów ja u qby jestem prawie codziennie pomagam mu też robie przy waszych autach. Tych które przyjeżdzają do qby on was nigdy nie oszukał ani nie naciagna. Zawsze te auta są naprawione. Kolejne powiedzenie gówn.. kupisz gówn.. masz. Chdziło mi o to że często w niektórych postach jest pisany sposób naprawy jak przyoszczędzić chćby 5 zl na naprawie. Naprawde poczytajcie te niektóre posty z różnych działów. Chodzi o to że jak naprzykład kupicie poduche pod silnik od strony rozrządu chiński zamiennik to ona wytrzyma 3razy mniej niż orginał to ile sie przyoszczedzi 100zl. A wydasz 200 na orginal króry wytrzyma trzy takie chińczyki to tak jakby robić remont sprzęgła na raty. Takich przypadków ma forum jest więcej ja wiem że e4 to prestiż to sposób prezencji wygoda dla rodziny. Chociaż była tu osoba co pisała że w drugim rzędzie to już nie wygodnie. Blokada moja sprawna ale wcześniej wykręciłem zlutowałem piny i mam z wora każdy wie jakie usterki nie czekajcie aż do nich dojdzie naprawcie profesjonalnie a jak kogoś nie stać na te auto no to wasza decyzja. Bo pomyśle że niektórzy wychodzą z założenia zastaw się a postaw sie. Pozdrawiam i nie denerwujcie sie ma mnie tylko na chłodno rozkmińcie temat
Racja. Sam uczę tego dziadostwa nieraz
Bałagan jest sami się do tego przyczyniamy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

austryliew
Imię: Tomasz
Moje auto: Espace IV 3.5 V6 24V V4Y
Rok produkcji: 2006
Kontakt:

Post autor: austryliew » 4 miesięcy temu

Trochę zjechane z tematu. Robimy tą listę czy nie. Nie każdy ma miejsce i warunki czy rzut beretem do Qby, więc przyda się uporządkowanie tematów.
Wątki się dublują bo wyszukiwarka tak średnio pomaga. Lista z tematami trochę ułatwi nowym kolegom. To czy ktoś dba czy oszczędza 5 zł to jego sprawa. Czasami wydanie większej kasy nie gwarantuje sukcesu, dlatego każdy wydaje ile uważa, a jeśli znajdzie tańsze rozwiązanie typu zlutuj 2 piny zamiast kupuj nową blokadę to ja nie widzę problemu.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Nemo
Imię: Nemo
Kontakt:

Post autor: Nemo » 4 miesięcy temu

Bez przesady ze zwalaniem wszystkiego na lenistwo i zaniedbania.
Można chuchać, można dmuchać, a mimo to coś wywali.

Jakie jest niby zaniedbanie w awarii wodniaka?
Jakie jest zaniedbanie w awarii blokady?
Jakie jest zaniedbanie w awariach ręcznego?
I tak można by jeszcze długo, bo nie na wszystko mamy wpływ, a przecież nikt nie będzie profilaktycznie auta rozbierał co chwila i robił zapobiegawczo, bo "przecież może wyskoczyć".

Lista najczęstszych awarii jak najbardziej, a może nawet dział FAQ do każdej generacji i tam jeszcze dodać podstawowe informacje o poszczególnych modelach.

Pałeł
Kontakt:

Spoko chłopy to macie liste!!!
Na pierwym miejscu rzeczy które uniemożliwią odpalenie-jazde autem. Bede pisał hasłowo bo miejsca braknie.
Akumulator, alternator, karta, blokada kierownicy, czójnik wału, imo, koło pasowe, cewka zapłonowa z sygnałem na lpg, brak paliwa przy instalacji lpg, przepustnica, pedał gazu, pozycjoner skrzyni automatycznej, świece żarowe, przekaźnik świec itp niech ktoś doświadczony napisze wiecej.
Usterki w użytkowaniu.
Silnik pękający zbiorniczek płynu chłodzącego, wyciek z magistrali turbiny, wyciek z uszczelki miski olejowej, wyciek z hlodniczki oleju, wyciek z podpory wału, dwumasa, wysprzęglik łożysko oporowe, pompka spęgła , przewód sprzegła uszczelki głowic 3,5 v6.
Reszta awarii;
Mechanizm podnoszenia szyb, mechanizm klamek, hf, moduł komfortu, silniczki nawiewu, lusterka, podgrzewanie foteli, regulacja foteli, oświetlenie wewnątrz auta, pozycjonowanie cenonów, przeciekajacy 3ci stop, czojnik abs, drożek pancharda, dmuchawa nawiewu, itd............... panowie wszystko to bylo i wszystkie rzeczy już były można pisać w nieskończoniość auto to przedmiot ja wymieniałem nawet czójnik stopu. Jeśli macie ochote rozkręcać wątek w nieskończoność to spoko ale wszystko już było i będzie nowy chaos. Awarji jest multum tyle ile części w aucie. Jeden wątek kolejne 3000 stron i postów. Jedna osoba nie sporządzi listy każdy dopisze swoje pięć groszy i znowu chaos. A wszystko dostępne jest już na forum ostatnio miałem problem z klamkami na tym forum znalazłem ok 4rech różnych wątków na ten temat, tak jest prawie ze wszystkim i wy sie obrażacie i macie pretensje.
Spoko. Każdy chce zaistnieć spoko róbmy tak dalej te forum powinno buć rzeczowe profesjonalne i przjrzyste.
Ostatnio zmieniony Czwartek, 1 Luty 2018, 01:26 przez Pałeł, łącznie zmieniany 1 raz.

Pałeł
Kontakt:

Jedyna sęsowna lista może powstać przy udziale moderatorów którzy wyłapią istotne rzeczy z tego chaosu i stworzą takowa liste. Inaczej znowy badzie paplanina dla laika ktory będzie chciał konkretów

Awatar użytkownika
CapaBB
Imię: Krzysztof
Rok produkcji: 2007
Kontakt:

Post autor: CapaBB » 4 miesięcy temu

Pałeł pisze:
4 miesięcy temu
Spoko chłopy to macie liste!!!
Na pierwym miejscu rzeczy które uniemożliwią odpalenie-jazde autem. Bede pisał hasłowo bo miejsca braknie.
Akumulator, alternator, karta, blokada kierownicy, czójnik wału, imo, koło pasowe, cewka zapłonowa z sygnałem na lpg, brak paliwa przy instalacji lpg, przepustnica, pedał gazu, pozycjoner skrzyni automatycznej, świece żarowe, przekaźnik świec itp niech ktoś doświadczony napisze wiecej.
Usterki w użytkowaniu.
Silnik pękający zbiorniczek płynu chłodzącego, wyciek z magistrali turbiny, wyciek z uszczelki miski olejowej, wyciek z hlodniczki oleju, wyciek z podpory wału, dwumasa, wysprzęglik łożysko oporowe, pompka spęgła , przewód sprzegła uszczelki głowic 3,5 v6.
Reszta awarii;
Mechanizm podnoszenia szyb, mechanizm klamek, hf, moduł komfortu, silniczki nawiewu, lusterka, podgrzewanie foteli, regulacja foteli, oświetlenie wewnątrz auta, pozycjonowanie cenonów, przeciekajacy 3ci stop, czojnik abs, drożek pancharda, dmuchawa nawiewu, itd............... panowie wszystko to bylo i wszystkie rzeczy już były można pisać w nieskończoniość auto to przedmiot ja wymieniałem nawet czójnik stopu. Jeśli macie ochote rozkręcać wątek w nieskończoność to spoko ale wszystko już było i będzie nowy chaos. Awarji jest multum tyle ile części w aucie. Jeden wątek kolejne 3000 stron i postów. Jedna osoba nie sporządzi listy każdy dopisze swoje pięć groszy i znowu chaos. A wszystko dostępne jest już na forum ostatnio miałem problem z klamkami na tym forum znalazłem ok 4rech różnych wątków na ten temat, tak jest prawie ze wszystkim i wy sie obrażacie i macie pretensje.
Spoko. Każdy chce zaistnieć spoko róbmy tak dalej te forum powinno buć rzeczowe profesjonalne i przjrzyste.
Dlatego tytuł Wątku to "NAJCZĘSTRZE usterki w Espace" a nie wszystkie usterki.
Chodzi o to aby stworzyć wspólnie listę usterek które występują dosyć często, a ich rozwiązanie nie jest oczywiste dla nowych posiadaczy, opisać jednym zdaniem daną usterkę i wkleić odnośniki do tematów w których problem został rozwiązany.
Po ustaleniu listy wątek (nie listę) usunąć.
Usterki takie jak:
Blokada kierownicy - naprawa i profilaktyka,
Niedziałające nawiewy,
Czytnik kart - złamany języczek,
Niedziałający czujnik HF klamki,
itd.
Myślę, że właśnie takie rozwiązanie zapobiegłoby choćby po części dublowaniu się tematów, szczególnie że z powodzeniem działa na innych forach.

redi
Imię: redi
Rok produkcji: 2008
Kontakt:

Post autor: redi » 5 dni temu

można stworzyć taką matrycę, dobrze byłoby podać jeszcze przy jakim przebiegu nastąpiła awaria (lub czy np. wymiana była profilaktyczna, bo na razie działało ale np. były odgłosy, większy hałas rolki (alternator), etc.)

mdg
Imię: Michał
Rok produkcji: 2013
Kontakt:

Post autor: mdg » 5 dni temu

Ja w swoim musiałem:
- wymienić komplet hamulców (tarcze, klocki)
- wymienić tylne sprężyny (jedna pęknięta)
- zrobić elektrykę haka i trzeci stop (było jakieś zwarcie)
- zregenerować pompę wysokiego ciśnienia

W między czasie doszło:
- filtry + płyny komplet
- 2 komplety opon
- naprawa tylnej szyby (dłubanina Qby - szacun)
- uszczelnienie światła stop
- wymiana żarników xenon - fanaberia, ale efekt WOW

Teraz czeka mnie:
- naprawa tylnej szyby (coś się przycięło)
- amory z tyłu
- płyny

Auto z 13 roku 120kkm przebiegu. Niby sporo ale ...

W nowym aucie służbowym marki premium, które obecnie katuje miałem już wymianę wszystkich uszczelek (skrzypiały tak, że Espace był oazą ciszy), wymianę tapicerki fotela kierowcy (wytarła się !). Przebieg 7kkm. Cóż, nie tak źle wypada ten espace

Awatar użytkownika
EliotNes1
Rok produkcji: 2010
Kontakt:

Post autor: EliotNes1 » 5 dni temu

Przebieg 210 000 km, ok. 10 000 km po zakupie zrobiłem:

- wymiana pompy abs na regenerowaną, bo w mrozy nie działała
- wymiana hamulca postojowego na używany bo nie puszczał
- wymiana jakiegoś łącznika przy zawieszeniu z przodu
- dorobienie i wymiana łącznika od poziomowania ksenonów
- poza tym wymiana płynów, rozrządu i oleju w asb
Zdrówka

Mer
Imię: Bartosz
Kontakt:

Post autor: Mer » 5 dni temu

Przebieg 225000km (pogrubiłem to co czytając forum, wydało mi się częste lub mocno dyskutowane)

Zakup 208kkm zrobione:
-Hamulce tył (tarcze, klocki, zaciski - jeden nie odbijał) - zużyte
-Żarniki xenon - już padały (na fioletowo słabo widać)
-Rura od turbo (klasyka;)) urwana na łączeniu od strony kabiny
-Rozrząd z kompletem rolek akcesoriów (wyjące rolki )
-Odma oleju

ok. 215 kkm zrobione:
-Drążki kierownicze + zbieżność (ścinało opony)
-Wkład lusterka - padło grzanie
-Korek wlewu oleju wymiana - potrafiło 1/3 oleju wypluć przez 2000km
-3cie światło stop(klasyka 2 :)) - uszczelnienie bo woda wpływała

ok 220kkm zrobione:
-Łącznik stabilizatora z przodu
-Zawiesia i mocowanie układu wydechowego (dzwoniło)
-Sprężyny tył - w jednej 2 zwoje urwało

225kkm:
-Świece - zdiagnozowane wypadanie zapłonów (auto gadało o błędzie immobilizera i gdy padała moc to świeciła diodą immo)
-Pompa sprzęgła - po wciśnięciu, pedał nie zawsze wracał i były problemy z wbijaniem biegów
-Poduszki silnika komplet - wizualnie były OK ale auto potrafiło wydawać dziwne dźwięki przy jeździe w prawo (po wymianie, nawet dziury są cichsze, silnik musiał szarpać po całym aucie)

Obecnie:
-Popękany zbiornik wyrównawczy płynu chłodzenia - przestało ubywać ale kiedyś się odezwie
-Odchodząca tapicerka schowka środkowego (klasyka przedlifta)

A co jakiś czas eksploatacja zwykła tj. oleje, filtry, serwis klimatyzacji.

Awatar użytkownika
badyl
Rok produkcji: 2006
Kontakt:

Post autor: badyl » 5 dni temu

Przebieg 231919km
Zakup przy 210000 styczeń 2017
Pakiet startowy :Oryginalne filtry -powietrza ,oleju,kabinowy ,olej Motul x-cees 8100 5w40,statyczna wymiana oleju w skrzyni automatycznej,komplet rozrządu SKF z pompą wody oczywiście.
211600 Założona instalacja LPG Stag go-fast .
222500 Wymiana oleju Millers Trident 5w40,komplet filtrów -powietrza,oleju,kabinowy.
225000 Wypadanie zapłonu cylinder 1 (cewka) wymiana cewki na nowa beru .
225300 Wymiana świec zapłonowych Denso ik20tt,klocki hamulcowe przód Breck.
231200 Wymiana klocków hamulcowych tył hart premium
Teraz szykuje sie do wymiany filtrów, oleju płynu chłodniczego i płynu hamulcowego .
Jak do tej pory autobus sprawuje się wyśmienicie żona bardzo zadowolona z jazdy oczywiście za kierownica ja tez i tego samego życze wszystkim użytkownikom . Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
EliotNes1
Rok produkcji: 2010
Kontakt:

Post autor: EliotNes1 » 5 dni temu

Hehe, z tematu o usterkach zrobił się temat kiedy i jak serwisuję :lol: