Zmiana silnika 2.8 v6

MatZK
Imię: Mateusz
Województwo: Zachodniopomorskie
Moje auto: Espace II 2.8 V6 Z7W
Grand: Nie
Rok produkcji: 1992
LPG: Tak
Kontakt:

Zmiana silnika 2.8 v6

Post autor: MatZK » 3 miesięcy temu

Drodzy forumowicze niedawno zakupiłem espace 2 2.8 v6 niestety poprzedni właściciel jeździł przede wszystkim na gazie przez co silnik nie jest już w najlepszej kondycji... Zaświecił mi w głowie pomysł zmiany silnika na 3.0 v6. Czy taka konwersja jest bardzo pracochłonna ? Z tego co wiem jest znaczna różnica jeśli chodzi o sterowanie. Wyremontował bym obecny silnik ale z tego co wyczytałem to system wtryskowy działa tak ze wszystkie wtryski leja jednocześnie . Wydaje mi się że 3.0 było by ekonomiczniejsze i dające możliwość założenia sekwencji... Poza tym dodatkowe koniki zawsze cieszą ;)

odiz
Imię: Zbigniew
Województwo: Mazowieckie
Moje auto: Espace II 2.2 J7T
Rok produkcji: 1996
Kontakt:

Re: Zmiana silnika 2.8 v6

Post autor: odiz » 3 miesięcy temu

Witaj.Silnik był też w R 25. To pokrewne modele jak Laguna i E3.Nie siedzę w temacie (bo nie mam V6) Ale Maciek z forum R 25 ,,rozbabrał,, i kuma to ustrojstwo.Spokojnie da radę Tobie pomóc. Powiem tak-mając E2 wtrysk wielopunktowy-czytaj 4 wtryski-one działają jako fuul grupa-czyli dają jednocześnie(sprawdzone o mojego gaziarza) .W V6 jest troszkę inaczej-już nie pamiętam - dodatkowy wtrysk na rozruch? Jakiś kłopot w sparowaniu tej konstrukcji(czytaj -sporo roboty i MYŚLENIA) ale da się radę zrobić. 3 litrówka chyba ma inne wymiary-myślę o E3.No i montaż -tam w poprzek u e2 wzdłuż

Awatar użytkownika
TomekP
Imię: Tomek
Województwo: Podkarpackie
Moje auto: Espace I 2.2 J7T
Rok produkcji: 1990
Kontakt:

Post autor: TomekP » 3 miesięcy temu

Kiedyś porownywalem zdjęcia silnika 2.8 i 3.0 12V. UPG podobne, blok podobny, wymiary bardzo podobne,nawet kod silnika jest zbliżony. Wygląda to na wersję rozwojową ale nie dam ręki uciąć. Na 100% wersja 24V to już zupełnie inna konstrukcja, zmieniono nawet kąt rozwarcia cylindrów na standardowy.

MatZK
Imię: Mateusz
Województwo: Zachodniopomorskie
Moje auto: Espace II 2.8 V6 Z7W
Rok produkcji: 1992
Kontakt:

Post autor: MatZK » 3 miesięcy temu

Własnie wydawało mi się że 3.0 to po prostu rozwinięcie 2.8. W związku z tym sama zmiana mechaniczna nie powinna być trudna. Za to system wtryskowy wydaje mi się tematem trudnym i karkołomnym

Awatar użytkownika
m_adam
Imię: Adam
Województwo: -----
Moje auto: Avantime 3.0 V6 24V L7X
Rok produkcji: 2002
LPG: Nie
Kontakt:

Post autor: m_adam » 3 miesięcy temu

3.0 to tak naprawdę 2948 czyli 2.9

Awatar użytkownika
RedDragon
Imię: Zbyszek
Województwo: Mazowieckie
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Rok produkcji: 2009
Kontakt:

Post autor: RedDragon » 3 miesięcy temu

jakby ktoś szukał, to mam silnik V6 12 zaworowy do E III, podłączony do gazu sekwencyjnego.

ODPOWIEDZ