Komputer silnika i gniazdo diagnostyczne.

Awatar użytkownika
TomekP
Imię: Tomek
Województwo: Podkarpackie
Moje auto: Espace I 2.2 J7T
Grand: Nie
Rok produkcji: 1990
LPG: Tak
Kontakt:

Komputer silnika i gniazdo diagnostyczne.

Post autor: TomekP » 1 rok temu

Cześć.
Od jakiegoś czasu auto nierówno pracowało na benzynie. Problem był na 3 cylindrze i bylem pewny, że to wtryskiwacz, jednak na oscyloskopie wyszedł brak prądu we wtyczce.
Szukałem wczoraj komputera w komorze silnika, bo tak było w E2, ale nic nie znalazłem. Czy ktoś wie jak się do niego dostać? Muszę prześledzić ciągłość calej wiązki w poszukiwaniu uszkodzeń.

Przy okazji chcę spytać o gniazdo diagnostyczne. Czy jest możliwość odczytania czegoś bez posiadania interfejsu? Wiem, że E1 J117 oraz wszystkie E2 2.0/2.2 miały to samo gniazdo pod ten sam interfejs. XRd daje możliwość sprawdzenia chociażby czasu otwarcia wtryskiwaczy, a to mi w tym momencie bardzo pomoże.
Z góry dzięki za wszystkie informacje.

rafimali
Imię: Rafał
Województwo: -----
Moje auto: Espace II 2.2 J7T
Rok produkcji: 1995
Kontakt:

Re: Komputer silnika i gniazdo diagnostyczne.

Post autor: rafimali » 1 rok temu

Witam !!!
Po przekręceniu kluczyka w stacyjce na wtyczkach od wtryskiwaczy powinien pojawić się prąd na około 2-3 sekund .
Wtryski otrzymują jeden sygnał na wszystkie wtryskiwacze i otwierają się jednocześnie na wszystkie cylindry . Podejrzewam brak dobrego przewodzenia prądu , jeżeli faktycznie brakuje prądu na wtyczce .
EI i EII można podłączyć pod walizkę xr25 i powinno coś pokazać .
Pozdrawiam !!!

Awatar użytkownika
Krzepa
Imię: Adam
Województwo: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Krzepa » 1 rok temu

Tomek,
KOmputer jest w kabinie pod środkową częścią deski rozdzielczej (pod miejscem na radio). Mocowany na 4 wkręty do wygarbienia w podłodze nad skrzynia biegów.
Z tego co pamiętam część sygnałów do komputera przechodzi przez złącza pośrednie, które są zamocowane po obydwu stronach panela środkowego. Aby zdjąć go zupełnie należy je rozłączyć. MOże gdzieś tam gubisz sygnał.
Z odczytywaniem błędów z naszych komputerów jest problem. Sprzęt trudno dostępny. Na forum R25 jest facet, który posiada XR-25 oraz potrafi go obsłużyć. Do wtyczki diagnostycznej dochodzą jedynie 3 przewody - w moim E1.
Dla pewności ściągnij z plikowni niemieckie instrukcje. MOże ułatwi to naprawę. Moja pomarańcza pracuje na benzynie jak ostatnie dziadostwo, na odpalanie wystarcza, do jady w trasę raczej cienko.

Awatar użytkownika
TomekP
Imię: Tomek
Województwo: Podkarpackie
Kontakt:

Post autor: TomekP » 1 rok temu

Na francuskich stronach czytałem, że J117 miał już wtrysk sekwencyjny. Jeśli jest wszystko razem, to może zrobię jakieś obejście...

Mój komputer był w tym miejscu, ale przykręcony dwoma śrubami M6. Wiązka od niego ginie w ścianie grodziowej bez żadnych złączy. Zdjęcie komputera jest w załączniku. Starsze nie miały przypadkiem Renixa? Narazie szukam we wtyczce komputera styku wtryskiwaczy. Jeśli uda mi się rozszyfrować wejścia, to na pewno się podzielę.

...

Problem rozwiązany :D Dodatkowa wiązka od LPG nie daje sygnału na jeden wtryskiwacz. Podłączone na krótko działają wszystkie. Czas kleić wiązkę.
Załączniki
WP_20160721_20_52_20_Pro.jpg

rafimali
Imię: Rafał
Województwo: -----
Moje auto: Espace II 2.2 J7T
Rok produkcji: 1995
Kontakt:

Post autor: rafimali » 1 rok temu

Witam !!!
Na sterowniku-komputerze może pojawić się napis Bendix lub Siemens . Bendix i Siemens są to firmy , które produkowały dla Renault Espace systemy wtryskowe Renix(system elektronicznego układu wtryskowego).
Pozdrawiam !!!

ODPOWIEDZ