Allegrowicz: importaut1 z warszawy

Awatar użytkownika
avanv6
V.I.P
Imię: xxx
Województwo: -----
Moje auto: Avantime 3.0 V6 24V L7X
Grand: Nie
Rok produkcji: 2003
LPG: Tak
Kontakt:

Allegrowicz: importaut1 z warszawy

Post autor: avanv6 » 4 lata temu

W Polsce sliczny Espace 4 z nieduzym przebiegiem 167.855 i "STAN IDEALNY WRĘCZ FABRYCZNY" jak widnieje w ogloszeniu.

Zas w Holandii auto ma 341.797 km i "motor kapot"

Łatwo auto rozpoznac po tablicach rejestacyjnych.

Awatar użytkownika
lkuchars
Imię: Łukasz
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Grand: Tak
Rok produkcji: 2006
Kontakt:

Re: Allegrowicz: importaut1 z warszawy

Post autor: lkuchars » 4 lata temu

Ale jaja, jak ty to znalazles?

Awatar użytkownika
avanv6
V.I.P
Kontakt:

Rejstracja Holenderska to 51-GRJ-3
Na polskiej aukcji dzisiaj zostaly zamazane te numery rejestracyjne.
Znalazlem to na starym forum i postanowiłem wrzuc u nas dla przestrogi.

Opis wklejany typu "kopiuj-wklej" bo to auto przeciez nie jest biale-biały jest drugi espace tego "sprzedawcy". Dodatkowo przeciez holenderskie blachy a napisane : ", samochód sprowadzony z Niemiec,"
Roi sie od bledow w specyfikacji wyposazenia auta... niektorych elementow juz na oko widac ze nie ma.

Najbardziej ciekawi mnie to: ZGADZAM SIĘ NA WIZYTĘ W ASO RENAULT PODAJĘ VIN W CELU POTWIERDZENIA PRZEBIE. Zwazajac na powyzsze:Zas w Holandii auto ma 341.797 km

whitescorpio

Post autor: whitescorpio » 4 lata temu

Przecwaniak...Ciekawe co by powiedział jakbyś zadzwonil i go o tym uświadomił.

Awatar użytkownika
djmarco
Imię: Marcin
Województwo: Lubelskie
Moje auto: Espace IV 2.0 dCi M9R
Rok produkcji: 2009
LPG: Nie
Kontakt:

Post autor: djmarco » 4 lata temu

whitescorpio pisze:Przecwaniak...Ciekawe co by powiedział jakbyś zadzwonil i go o tym uświadomił.
Dzwoniłem i powróciłem do rozmowy jaką kiedyś z nim przeprowadziłem jak szukałem auta. Powiedziałem mu o tym filmiku - rozłączył się.

Awatar użytkownika
borys19792
Imię: Piotr
Województwo: Świętokrzyskie
Moje auto: Inne
Rok produkcji: 2000
Kontakt:

Post autor: borys19792 » 4 lata temu

whitescorpio pisze:Przecwaniak...Ciekawe co by powiedział jakbyś zadzwonil i go o tym uświadomił.
Kuba tylko o czym, rozumiem że o filmie, bo o reszcie pewnie wie od początku.

Awatar użytkownika
m_adam
Imię: Adam
Rok produkcji: 2002
Kontakt:

Post autor: m_adam » 4 lata temu

ja do niego napisałem ale nie odpisał - chyba mu się ciepło robi... szkoda że tylko tyle go spotka...

Awatar użytkownika
airjordan
Imię: Sebastian
Rok produkcji: 2008
Kontakt:

Post autor: airjordan » 4 lata temu

Wyobrazcie sobie ze tak praktycznie sprawa wyglada u wiekszosci handlarzy.....zarobic na czyms trzeba a cale, sprawne auta z zachodu sa raczej drozsze niz u nas, a do tego jeszcze oplaty....swoja droga jak na auto o takim przebiegu to manetki swiatel i panel klimy jak nowe, musialy byc wymienione

Awatar użytkownika
borys19792
Województwo: Świętokrzyskie
Rok produkcji: 2000
Kontakt:

Post autor: borys19792 » 4 lata temu

airjordan pisze:Wyobrazcie sobie ze tak praktycznie sprawa wyglada u wiekszosci handlarzy...

...swoja droga jak na auto o takim przebiegu to manetki swiatel i panel klimy jak nowe, musialy byc wymienione
Inwestycja za którą i tak zapłaci nabywca, a podnosi wartość auta dzięki wizualnemu odświeżeniu.

whitescorpio

Ciekawe za ile je zakupiono w Holandii...Swoja drogą ciekawe co ciekawego dowiedzieć sie mozna w ASO na temat tego auta. Ciekawe czy tam też macali paluchy...Moze ten przebieg to jest wymienionego silnika skoro pierwszy byl uszkodzony i taka bylaby reakcja handlarza. Pomijam sam portal, który powinien co najmniej weryfikować zawartość ogłoszenia ze stanem faktycznym wystawianego "przedmiotu".

Awatar użytkownika
djmarco
Imię: Marcin
Województwo: Lubelskie
Moje auto: Espace IV 2.0 dCi M9R
Kontakt:

Post autor: djmarco » 4 lata temu

Ja słyszałem że dowolne ASO może wykazywać historię. Nie wiem ile w tym prawdy ale tak słyszałem od kilku osób

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
m_adam
Imię: Adam
Rok produkcji: 2002
Kontakt:

Post autor: m_adam » 4 lata temu

masz na myśli wymazywać?

whitescorpio

Manipulacje przez ASO (bez czasami wiedzy ASO) nie sa odosobnionymi przypadkami :
''Z zalegalizowaniem fałszywego przebiegu też nie ma kłopotu. - Wystarczy oddać samochód do niemieckiego serwisu na wymianę paska rozrządu albo hamulców, co kosztuje kilkaset euro. Ale potem serwisant wpisuje do książki przebieg, który widzi na liczniku - tłumaczy rozmówca "Superwizjera" (zrodlo: TVN). Ale zmierzamy w kierunku OT.

Awatar użytkownika
spiochu
Województwo: Mazowieckie
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Kontakt:

Re: Odp: Allegrowicz: importaut1 z warszawy

Post autor: spiochu » 4 lata temu

whitescorpio pisze:Pomijam sam portal, który powinien co najmniej weryfikować zawartość ogłoszenia ze stanem faktycznym wystawianego "przedmiotu".
Kuba, jak sobie wyobrażasz taka weryfikację przy kilku milionach aukcji miesięcznie? Przecież to niemożliwe. Zresztą, w takim przypadku można skorzystać co najmniej z odnośnika "zgłoś naruszenie zasad" a i napisać też.

Wysłane z telefonu.

Awatar użytkownika
avanv6
V.I.P
Kontakt:

whitescorpio pisze:Manipulacje przez ASO (bez czasami wiedzy ASO) nie sa odosobnionymi przypadkami :
''Z zalegalizowaniem fałszywego przebiegu też nie ma kłopotu. - Wystarczy oddać samochód do niemieckiego serwisu na wymianę paska rozrządu albo hamulców, co kosztuje kilkaset euro. Ale potem serwisant wpisuje do książki przebieg, który widzi na liczniku - tłumaczy rozmówca "Superwizjera" (zrodlo: TVN). Ale zmierzamy w kierunku OT.
W wypadku renault taki numer nie przejdzie. Dlaczego? Otoz renault zapisuje DATE i przebieg podczas naprawy. Przeglady sa z reguly co 30.000 lub dwa lata. Czyli:
2014 r. 120.000 km
2012 r. 90.000km
2010 r. 60.000km
2008 r. 30.000km
2006 r. sprzedaz auta, 0km
Czasami jest naprawa gwarancyjna ( do 100.000) lub pogwarancyjna i wpisuje sie tak samo:data,przebieg. Wiec cofniecie licznika z, powiedzmy, 150.000 do 100.000 i data 2015r. gdzie wczesniejszy wpis to 2014r. i 120.000....
Gorzej jesli historia wpisow urywa sie w 2008 przy 30.000 i zostaje tylko stan techniczny...

p.s. nawet wymiana licznika nic nie da-serwis traktuje to jako wymiane czesci.Wpisze wymiane licznika, przebieg date. Co wiecej,to ze wymieniono licznik wyskakuje natychmiast po wpisaniu VIN w ASO renault. Z renault lepiej nie kombinowac ;)

whitescorpio

Re: Odp: Allegrowicz: importaut1 z warszawy

spiochu pisze:
whitescorpio pisze:Pomijam sam portal, który powinien co najmniej weryfikować zawartość ogłoszenia ze stanem faktycznym wystawianego "przedmiotu".
Kuba, jak sobie wyobrażasz taka weryfikację przy kilku milionach aukcji miesięcznie? Przecież to niemożliwe. Zresztą, w takim przypadku można skorzystać co najmniej z odnośnika "zgłoś naruszenie zasad" a i napisać też.

Wysłane z telefonu.
Zwiekszenie zatrudnienia? - na biednego nie trafilo...
Przyklad mam u siebie, gdzie analogiczna strona w AT filtruje 2 mln aukcji i do tego wystawienie normalnej aukcji jest za free - dla chcacego nic trudnego...Ale nie to jest istota rzeczy...Dla niektorych liczy sie tylko zysk i prowizja...Co do Twojej sugestii ''zgloszenie naruszenia zasad'' to jest pomysl tylko jego realizacja powinna polegac na premiowaniu (np.Twoja kolejna aukcja za free etc.) zglaszajacych ''kwiatki'' - znajac jednak podejscie niektorych zaczeliby zglaszac wszystko co popadnie w nadzieii, ze cos zarobia...Dlatego nawet kabarety zarabiaja na polewie z tego portalu aukcyjnego...

whitescorpio

avanv6 pisze: W wypadku renault taki numer nie przejdzie. Dlaczego? Otoz renault zapisuje DATE i przebieg podczas naprawy. Przeglady sa z reguly co 30.000 lub dwa lata. Czyli:
2014 r. 120.000 km
2012 r. 90.000km
2010 r. 60.000km
2008 r. 30.000km
2006 r. sprzedaz auta, 0km
Czasami jest naprawa gwarancyjna ( do 100.000) lub pogwarancyjna i wpisuje sie tak samo:data,przebieg. Wiec cofniecie licznika z, powiedzmy, 150.000 do 100.000 i data 2015r. gdzie wczesniejszy wpis to 2014r. i 120.000....
Gorzej jesli historia wpisow urywa sie w 2008 przy 30.000 i zostaje tylko stan techniczny...

p.s. nawet wymiana licznika nic nie da-serwis traktuje to jako wymiane czesci.Wpisze wymiane licznika, przebieg date. Co wiecej,to ze wymieniono licznik wyskakuje natychmiast po wpisaniu VIN w ASO renault. Z renault lepiej nie kombinowac ;)
A co z tymi, ktorzy majac auta flotowe (z oszczednosci na serwisie i na leasingu) maja ''licznikowego cudotworce'' na ''etacie'', ktory koryguje wskazania miedzy przegladami lub dokonuje korekty przed nagla naprawa? czyli de facto co 30 tkm serwisuje sie auto, ktore przejechalo 50-60 tkm i zatwierdza przebieg z odczytu licznika?
Mozemy sobie gdybac...Fakt faktem, ze auto przedstawione w temacie glownym jest jawnym wprowadzaniem w blad.

Awatar użytkownika
avanv6
V.I.P
Kontakt:

W Niemczech to nielegalne (korekta licznika).W Polsce teoretycznie mozliwe do wystapienia....niestety.

whitescorpio

Proza życia :)

ODPOWIEDZ