2.0T 2011, a przyczepa kempingowa

Walewski
Imię: Krzysztof
Województwo: Lubelskie
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Grand: Tak
Rok produkcji: 2003
LPG: Tak
Kontakt:

Re: 2.0T 2011, a przyczepa kempingowa

Post autor: Walewski » 11 miesięcy temu

Cześć chłopaki i dziewczyny jak są czy A ja szukam jakiejś dużej przyczepy dwuosiowej do Espace 4 i tak właśnie mnie tknęło sprawdzić ile ja mogę ciągnąć ktoś podpowie ile nasze auta mogą przypiąć do siebie nie mam dowodu w tym momencie

Awatar użytkownika
Daroot
Imię: Darek
Województwo: Warminsko-mazurskie
Moje auto: Espace IV 3.0 V6 24V dCi P9X
Rok produkcji: 2007
LPG: Nie
Kontakt:

Post autor: Daroot » 11 miesięcy temu

2000kg dmc z hamulcem najazdowym.

Awatar użytkownika
route
Imię: Krzysztof
Województwo: Wielkopolskie
Rok produkcji: 2003
LPG: Tak
Kontakt:

Post autor: route » 11 miesięcy temu

Tak mam w DR.
Załączniki
IMG_20190513_213421.jpg

Jakob
Imię: Jakub
Województwo: Mazowieckie
Rok produkcji: 2011
Kontakt:

Post autor: Jakob » 11 miesięcy temu

Cześć,
Powiem tak, przepisy są trochę pokręcone i pole O1 niestety w polsce może nie przejść, bo F3 jest również ważne. Pamiętajmy jeszcze o magicznym 1.33 ;)
Zamontowałem hak i podczas przeglądu wyszłą ciekawa sprawa....miałem w polu F3 wartość większą niż na tabliczce znamionowej auta i cała zabawa się zaczęła.
Jeśli nie chcesz mieć problemu, nie mówie o kontrolach czy mandatach tylko o prawdziwych problemach typu groźny wypadek gdzie ubezpieczyciele wszystko sprawdzą i wykorzystają, to proponuje ciągnąć przyczepe zgodnie z tym wzorem F3-F2=max DMC przyczepy = 1570.....
Wiem, że zacznie się dyskusja typu DMC to nie masa własna, czy rzeczywista, ale nie chodzi o to co my napiszemy. tylko co ubezpieczyciel i sąd stwierdzą...nie życzę nikomu by później płacił rente dla poszkodowanego jeśli się okaże, że jednak 2000 nie można było ciągnąć.
Podsumowując, moim zdaniem przepisy zabraniają dla naszego espaca na więcej niż 1570DMC przyczepy i tego się trzymam.
Co do ciągania takiego ciężaru....mam na koncie niewiele, bo ok 4tyś z przyczepą kempingową - DMC 1500 - MW 1400.
Na prostej po asfalcie jest mega spoko, spalanie zależy od "krągłości" przyczepy i wachało mi się między 13 a 15 na 100km przy 80-90km/h
Problemy się zaczynają przy wzniesieniach, auto się męczy, spalanie powyżej 30l/100 chwilowego ,ale licznik poprostu więcej nie pokazuje :)
Przy manewrach na trawie z malutkim wzniesieniem, auto się ślizga i nie ma jak podjechać - 3ba się rozpędzać.
No i manewrowanie tyłem gdzie przyczepa ma hamulec najazdowy :) nadpaliłem sprzęgło 2 razy - jest ok ale jednak nadpaliłem.
Ja po sezonie planuje zmianę auta na napęd 4x4 + diesel, stres, że auto pod góre przy mokrym asfalcie nie ruszy jest niedposzuszczalne na wakacjach ;)

Awatar użytkownika
Daroot
Kontakt:

Po to są rożne DMC przy F2 i F3 aby można było ciągnąć ciężką przyczepę przy lekkim aucie (niezaładowanym całkowicie) oraz odwrotnie, czyli jak załadujesz auto na max pod dozwolone DMC to nie wykorzystasz wartości maksymalnej z dowodu. Proste.
Błędne myślenie kolego, trzeba brać na to poprawkę tak jak napisałem. Oczywiście, możesz sobie zostawić wentyl bezpieczeństwa, tylko dlaczego aż 25% ?

Nie ma czegoś takiego jak przelicznik 1.33, to było dawno, dawno temu, za czasów dużych fiatów. Wymarły przepis, zresztą wystarczy popatrzeć na busy typu iveco, masa własna 2200kg (autolaweta) a ciągnie 3500kg (przyczepa na dwa auta).

edit:
Aha, tabliczki znamionowe w renault nijak mają się do wartości w homologacji samochodu. Temat mocno opisywany na norcom, np tutaj:
https://forum.norcom.pl/index.php?/topi ... em/page/6/

Jakob
Imię: Jakub
Województwo: Mazowieckie
Rok produkcji: 2011
Kontakt:

Post autor: Jakob » 11 miesięcy temu

Daroot,
Dziękuje za odpowiedź i jak napisałem nie podejmuje się dyskusji o DMC, 1.33, F3 i 01 :)
Szanuje twoje zdanie.
Pozdrawiam

bor
Imię: Borys
Województwo: Małopolskie
Moje auto: Espace IV 2.0 dCi M9R
Rok produkcji: 2010
Kontakt:

Post autor: bor » 11 miesięcy temu

Daroot pisze:
11 miesięcy temu
Po to są rożne DMC przy F2 i F3 aby można było ciągnąć ciężką przyczepę przy lekkim aucie (niezaładowanym całkowicie) oraz odwrotnie, czyli jak załadujesz auto na max pod dozwolone DMC to nie wykorzystasz wartości maksymalnej z dowodu. Proste.
Daroot, a co jeżeli jest taka sytuacja ? Obowiązuje O1/O2 ?
20190807_003833.jpg

Awatar użytkownika
Daroot
Kontakt:

Zawsze obowiązuje O.1 i O.2 - w tym przypadku upierdliwy gliniarz może czytać z tabliczki znamionowej, ale tak czy inaczej musiałby ważyć zestaw.

bor
Imię: Borys
Województwo: Małopolskie
Moje auto: Espace IV 2.0 dCi M9R
Rok produkcji: 2010
Kontakt:

Post autor: bor » 11 miesięcy temu

Dzięki!

ODPOWIEDZ