drugie auto w rodzinie

piotrCT
Imię: Piotr
Województwo: Pomorskie
Moje auto: Espace IV 3.5 V6 24V V4Y
Grand: Tak
Rok produkcji: 2003
LPG: Tak
Kontakt:

Re: drugie auto w rodzinie

Post autor: piotrCT » 2 lata temu

cns80 pisze:
2 lata temu
m_adam pisze:
2 lata temu
PSA moim zdaniem są bardziej usterkowe od Renault. Ja przynajmniej takie mam doświadczenia i drugi raz puga nie kupie
Ja dokładnie odwrotne. 16 peugeotów się przez pokład przewinęło, a renaultów dopiero 4.

Jak nowe i z salonu to polecałbym właśnie jakiegoś Peugeota czy Citroena klasy dwieście lub trzysta coś czyli nie 107 czy C1 tylko 208 lub C3.
Ja też mam bardzo dobre doświadczenia z PSA tj. Peugeot.
Wyposażenie bogate, części łatwo dostępne i tanie. Stylizacja w przypadku 307 i 407 broni się do dziś.
Używałem od starych 106,306,307,407, partner po 308,508, Tapee, 4007

307 było katowane na długich trasach i pomimo remontu silnika i chyba 5 czy 6 zmian skrzynki auto zarobiło na siebie ma samym paliwie i nigdy nie zaliczyło lawety. (silnik kręcony non stop na czerwonym przy 140KM(nominalnie 110), a skrzynia od 80KM pomimo łożysk od maszyn budowlanych Catepilar nie dawała rady).

Z nowszych miejskich autek to z chęcią bym wrócił do Hyundai i30 w HB.

cns80
Imię: Patryk
Województwo: Mazowieckie
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Grand: Nie
Rok produkcji: 2006
LPG: Tak
Kontakt:

Post autor: cns80 » 2 lata temu

To wszystko zależy jak długo chce się tym nowym autem jeździć. Jak 2-3 lata to można sobie nie zawracać dupy awaryjnością, bo to okres gwarancji tylko patrzeć na koszt przejechania 100 km, koszta przeglądów i utratę wartości. Tu można kupić każda praktycznie markę.
Jak ktoś zamierza jeździć dłużej np. 5-7 lat, albo kupuje używany to warto jednak przyjrzeć się cenie części, awaryjności czy podatności na korozję. I tu na dzień dobry odpada cała grupa VAG za żłopiące olej i mające nietrwałe rozrządy silniki TSI. Odpada też Mitsubishi, bo choć należę do klubu Mitsumaniaków i miałem Space Stara to jednak ceny części są zdecydowanie za wysokie. No i odpada też Fiat za podatność na korozję i ogólnie słabe blachy. Do Opla nie można by się było przyczepić gdyby nie słabo wykonane trzycylindrówki i lekka podatność na korozję.

antonio
Imię: Lukarz
Województwo: -----
Moje auto: Zamierzam kupić
Grand: Nie
Rok produkcji: 2002
LPG: Nie
Kontakt:

Post autor: antonio » 2 lata temu

astra 3 daje radę, dla kobiety wymarzone :)

ODPOWIEDZ