Jaki akumulator do 2.0 LPG?

lostami1988
Imię: Paweł
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Moje auto: Espace III 2.0 8V F3R
Grand: Nie
Rok produkcji: 1997
LPG: Tak
Kontakt:

Jaki akumulator do 2.0 LPG?

Post autor: lostami1988 » 2 lata temu

Witam jakie macie akumulatory w swoich espacach ?chyba mi siada i zastanawiam się czy kupić taki jak mam czyli 60ah czy może być większy?

Awatar użytkownika
sylas
Imię: Mateusz
Województwo: Mazowieckie
Moje auto: Espace III 2.0 16V F4R
Rok produkcji: 2001
Kontakt:

Re: Jaki akumulator?

Post autor: sylas » 2 lata temu

To benzyniak więc nie ma potrzeby wkładać niewiadomo jak wielkiej baterii. Nie pamiętam co siedzi u mnie... Mogę potem sprawdzić.
Na pewno jednak jeśli ma bateria swoje lata to i ma prawo się skończyć. Czasy AQ co to działały po 10 lat dawno minęły. 3... może 5 i trza liczyć się z wymianą.

Awatar użytkownika
Nemo
Imię: Nemo
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Grand: Tak
Rok produkcji: 2004
Kontakt:

Re: Jaki akumulator do 2.0 LPG?

Post autor: Nemo » 2 lata temu

Wkładasz taki jak zaleca producent lub ewentualnie trochę mocniejszy i tyle, benzyna to nie diesel który w zimie lubi mieć zapas prądu.
Polecam tylko zakup akumulatora z korkami, kontrolując i dolewając wodę masz szansę na dłuższe życie.

Jakkow
Imię: Jakub
Województwo: Zachodniopomorskie
Rok produkcji: 2002
LPG: Nie
Kontakt:

Post autor: Jakkow » 2 lata temu

Wystarczy włożyć akumulator 65 Ah.

Piotrek007
Imię: Piotr
Województwo: -----
Kontakt:

Post autor: Piotrek007 » 2 lata temu

Ja mam 62Ah.

Sebas78
Imię: SEBASTIAN
Kontakt:

Post autor: Sebas78 » 1 rok temu

Piotrek007 pisze:Ja mam 62Ah.
panowie a co polecacie z marek? Ja mam już druga Centre i padła mi po 2 latach. Pierwsza tak samo. Mam 72 ah możesz za dużo?

Awatar użytkownika
Nemo
Kontakt:

Post autor: Nemo » 1 rok temu

Banner z korkami, dzięki temu możesz co jakiś czas sprawdzić poziom elektrolitu, chociaż część sprzedawców uparcie twierdzi NIE WOLNO.
Tylko jakoś gwarancja twierdzi inaczej :D

Awatar użytkownika
sylas
Kontakt:

Post autor: sylas » 1 rok temu

Ja mam 70Ah Jenox... taki już siedział jak kupiłem moje E. U mnie jest rok, ile ma w sumie lat ... nie mam pojęcia.
... tak na marginesie, to jeszcze niedawno nie wiedziałem, że w ogóle jest taka marka :/

Awatar użytkownika
Nemo
Kontakt:

Bo Jenox wszedł na nasz rynek po cichu i też do zeszłego roku o nim nie słyszałem, ale o ile pamiętam to są to całkiem przyzwoite aku.

Awatar użytkownika
sbiscec
Imię: Zbyszko ze Świdnika
Województwo: Lubelskie
Moje auto: Espace IV 2.0 16V F4R
Rok produkcji: 2003
Kontakt:

Post autor: sbiscec » 1 rok temu

Hmmm... Nie wiem skąd bierzecie 60, 65 Ah... Producent zaleca 74Ah... I takowy też mam. Parę złotych więcej, ale prądu nie brakuje. Należy pamiętać, że nasze autobusiki, to prawdziwi pożeracze energii... ;)

-- poniedziałek, 4 lipca 2016, 20:48 --
Nemo pisze:Wkładasz taki jak zaleca producent lub ewentualnie trochę mocniejszy i tyle, benzyna to nie diesel który w zimie lubi mieć zapas prądu.
Polecam tylko zakup akumulatora z korkami, kontrolując i dolewając wodę masz szansę na dłuższe życie.
Mocniejszego też nie wrzucałbym na pokład... To już mały krok do awarii altka. Aby większy akku doładować, musi pracować na maxa.

Awatar użytkownika
Nemo
Kontakt:

Mocniejszego też nie wrzucałbym na pokład... To już mały krok do awarii altka. Aby większy akku doładować, musi pracować na maxa.
Eeee niby czemu?
Pojemność akumulatora niema żadnego wpływu na pracę alternatora, co najwyżej na czas pełnego ładowania, który przy sprawnym układzie i akumulatorze będzie identyczny niezależnie od pojemności (odpalenie auta pobierze tyle samo z każdego akumulatora).
Gdyby alternatory tak padały od pracy na maxa to padały by w każdym aucie bo światła + nawiew i szyby ogrzewane to ostre obciążacze.
Poza tym ile większy wsadzi ten aku, co najwyżej kilka Ah, a to już naprawdę jest różnica kosmetyczna, chociaż w zimie może się przydać.

Awatar użytkownika
sbiscec
Kontakt:

Nemo pisze:
Eeee niby czemu?
Pojemność akumulatora niema żadnego wpływu na pracę alternatora, co najwyżej na czas pełnego ładowania, który przy sprawnym układzie i akumulatorze będzie identyczny niezależnie od pojemności (odpalenie auta pobierze tyle samo z każdego akumulatora).
Gdyby alternatory tak padały od pracy na maxa to padały by w każdym aucie bo światła + nawiew i szyby ogrzewane to ostre obciążacze.
Poza tym ile większy wsadzi ten aku, co najwyżej kilka Ah, a to już naprawdę jest różnica kosmetyczna, chociaż w zimie może się przydać.
Jakby Ci to powiedzieć... przerabiałem temat alternatora. :D Przy długiej pracy na maxa (max pobór prądu), mostek prostowniczy przegrzewa się i najczęściej jedna z diód idzie się paść... a dalej, to jak z płatka. Max prąd altka, to (o ile się nie mylę) 155A, a biorąc pod uwagę, że najczęściej jest chłodzony cieczą, to istnieje duże ryzyko uszkodzenia. Dlatego akurat z akku, nie kombinuję :D

Awatar użytkownika
Erni
Imię: Arek
Moje auto: Espace IV 2.2 dCi G9T
Rok produkcji: 2005
Kontakt:

Post autor: Erni » 1 rok temu

sbiscec pisze: Jakby Ci to powiedzieć... przerabiałem temat alternatora. :D Przy długiej pracy na maxa (max pobór prądu), mostek prostowniczy przegrzewa się i najczęściej jedna z diód idzie się paść... a dalej, to jak z płatka. Max prąd altka, to (o ile się nie mylę) 155A, a biorąc pod uwagę, że najczęściej jest chłodzony cieczą, to istnieje duże ryzyko uszkodzenia. Dlatego akurat z akku, nie kombinuję :D
U mnie powinien być 90 Ah a ja mam 95 Ah - od tego czasu w ciągu dwóch lat 2 x wymieniałem diody na mostku. Myślisz Zbyszku ,że też może wina leżeć w akumulatorze? Altek wodny :-D

Awatar użytkownika
Nemo
Kontakt:

sbiscec pisze: Jakby Ci to powiedzieć... przerabiałem temat alternatora. :D Przy długiej pracy na maxa (max pobór prądu), mostek prostowniczy przegrzewa się i najczęściej jedna z diód idzie się paść... a dalej, to jak z płatka. Max prąd altka, to (o ile się nie mylę) 155A, a biorąc pod uwagę, że najczęściej jest chłodzony cieczą, to istnieje duże ryzyko uszkodzenia. Dlatego akurat z akku, nie kombinuję :D
I owszem masz rację, że pada regulator napięcia, konkretnie tak jak piszesz diody, ale to niema nic wspólnego z wielkością akumulatora.
Jedyny winny to... spartolona konstrukcja wodniaka i złe chłodzenie mostka diodowego.
Zauważ, że ten altek pada wszystkim (z wyjątkiem małego procenta szczęśliwców) niezależnie od wielkości aku i rodzaju silnika.

Awatar użytkownika
sbiscec
Kontakt:

Nemo pisze:
I owszem masz rację, że pada regulator napięcia, konkretnie tak jak piszesz diody, ale to niema nic wspólnego z wielkością akumulatora.
Jedyny winny to... spartolona konstrukcja wodniaka i złe chłodzenie mostka diodowego.
Zauważ, że ten altek pada wszystkim (z wyjątkiem małego procenta szczęśliwców) niezależnie od wielkości aku i rodzaju silnika.
Mi padł, z banalnego powodu... zrobiło mi się zwarcie na jednej celi w akku. Po naprawie - wymiana akku, i śmiga już (odpukać) 4 rok. Co do wielkości akku i problemami z regulatorem... wiem to po rozmowie z człowiekiem, co pół życia zajmuje się altkami i prądnicami wszelkiej maści... więc raczej wie, co mówi ;) Dobitnie powiedział tak: piłuj silnik na maxa, to mechanika będziesz miał za członka rodziny - będziecie się widywali tak często :) I trudno się z tym nie zgodzić... Ja dostosowałem się do jego rad, i jestem zadowolony, a każdy zrobi, jak zechce :D

Awatar użytkownika
Nemo
Kontakt:

To delikatnie mówić fachowiec miał rację tylko w 1 sprawie, że silnika nie można piłować i tu ciężko jest dyskutować.
Wodniak był montowany od benzyny po diesla, więc jakiekolwiek twierdzenie o zbyt mocnym aku jest błędne, bo diesel ma przecież mocniejszy aku od beny :D
a każdy zrobi, jak zechce
Oczywista sprawa, przecież przymusu niema :D

Awatar użytkownika
sylas
Kontakt:

Post autor: sylas » 1 rok temu

Tak ... a jakoś inne samochody z motorami najróżniejszej maści nie mają takich problemów nawet stosując AQ +/- 15Ah od instrukcji.

Awatar użytkownika
drezno
Imię: Karol
Moje auto: Espace II 2.0 J7R
Rok produkcji: 1995
Kontakt:

Post autor: drezno » 1 rok temu

Mój Espace śmiga na taki Exidzie http://www.iparts.pl/czesc/akumulator-e ... eb620.html, za ta kasę nie kupi nic lepszego, żadnych problemów z odpaleniem w zimie :)

miki1998
Imię: mikolaj
Województwo: Małopolskie
Kontakt:

Post autor: miki1998 » 1 rok temu

Na pewno jezeli będę kupował kolejny akumulator to musi on mieć korki. Lubię widzieć jaki jest poziom elektrolitu w poszczególnych celach a nie wierzyć w cud "bezobsługowości".
Aktualnie posiadam 3 letni akumulator Centra plus. Akumulatorowi nalezą się słowa uznania za pancerną konstrukcję. Jako 1.5 roczny akumulator został głeboko rozładowany (poniżej 3v) - kilkanaście godzin na mrozie z właczonymi światłami mijania :(.
Akulator po naładowaniu "podniósł" się i do dnia dzisiejszego poprawnie pracuje.
Naromiast nie polecam akumulatorów Centra Futura. Pokrywa z korkami jest bardzo mocno sklejona - ciężko ją odciąć. Natomiast same akumulatory są wrażliwe na nie doładowanie.

Awatar użytkownika
Daroot
Imię: Darek
Województwo: Warminsko-mazurskie
Moje auto: Espace IV 3.0 V6 24V dCi P9X
Rok produkcji: 2006
Kontakt:

Post autor: Daroot » 1 rok temu

Centra to już nie ten producent co kiedyś. Trzeba unikać.
Osobiście montuję boscha S5 i tylko S5, bo tańszy bosch to też kosz, lub varta silver.

ODPOWIEDZ