Rodzaj skrzyni EDC

Koks92
Imię: Patryk
Województwo: Pomorskie
Moje auto: Espace V Energy 225 TCe 1,8
Grand: Nie
Rok produkcji: 2018
LPG: Nie
Kontakt:

Rodzaj skrzyni EDC

Post autor: Koks92 » 7 miesięcy temu

Witam,
W Espace jest sucha czy mokra skrzynia biegów? Jaka jest miedzy nimi roznica?

Regis
Imię: R
Województwo: -----
Moje auto: Espace V Energy TCe 200 EDC 1,6
Rok produkcji: 2016
Kontakt:

Re: Rodzaj skrzyni EDC

Post autor: Regis » 7 miesięcy temu

Taka i taka w zależności od tego czy benzyna czy diesel.
Różnica jest taka, że benzyna ma 7 biegów i padają sprzęgła (może już nie, zobaczymy za rok) a diesel 6 i nic się nie dzieje póki co.

Koks92
Województwo: Pomorskie
Rok produkcji: 2018
Kontakt:

Post autor: Koks92 » 7 miesięcy temu

Ja zamowilem benzyne 1.8 tce to jaki rodzaj będzie? Co oznacza ze padaj sprzegla?

Regis
Kontakt:

Post autor: Regis » 7 miesięcy temu

Mokra, jakie to ma dla Ciebie znaczenie? :)
To dokładnie ten model Getraga: http://www.getrag.com/en/products/power ... ct300.html
Co do sprzęgieł dobrze opisane jest to np. tutaj: http://talisman-forum.pl/Thread-Odg%C5% ... B3w?page=1
Generalnie Renault zaczęło w pewnym momencie wymieniać skrzynie na nowe albo sprzęgła na nowe i po tym problem ustaje. Przy czym jak widać po końcu wątku kilku osobom po wymianie problem powrócił. Mi na razie po wymianie nie (odpukać) ale ciężko coś stwierdzić ponieważ u mnie zaczęło piszczeć grubo po 10kkm.
Dlatego zobaczymy za kilka miesięcy czy po wymianie jest ok czy nadal padają wszystkim.

jerzyk7
Imię: jerzyk
Województwo: Małopolskie
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Rok produkcji: 2006
LPG: Tak
Kontakt:

Post autor: jerzyk7 » 7 miesięcy temu

Koks92 pisze:
7 miesięcy temu
Witam,
W Espace jest sucha czy mokra skrzynia biegów? Jaka jest miedzy nimi roznica?
Bądź precyzyjny. Skrzynia zawsze jest mokra w oleju a jedynie sprzęgło może być suche. :lol:

Awatar użytkownika
kotlet
Moje auto: Inne
Rok produkcji: 2015
Kontakt:

Post autor: kotlet » 7 miesięcy temu

Ja pierniczę. Poczytałem sobie trochę to forum Talismana. To mnie utwierdza w przekonaniu, że jeśli kiedyś będę brał następne auto w leasing i będę brał pod uwagę Espace, to raczej (chociaż i tak ze względów finansowych pewnie by tak było) pozostanę przy najprostszej wersji (diesel 130 koni) i ręcznej skrzyni. Po prostu to, czego nie ma, się nie psuje.

sebapie
Imię: sebastian
Moje auto: Espace V Energy 130 dCi 1,6
Kontakt:

Post autor: sebapie » 7 miesięcy temu

kotlet pisze:
7 miesięcy temu
Ja pierniczę. Poczytałem sobie trochę to forum Talismana. To mnie utwierdza w przekonaniu, że jeśli kiedyś będę brał następne auto w leasing i będę brał pod uwagę Espace, to raczej (chociaż i tak ze względów finansowych pewnie by tak było) pozostanę przy najprostszej wersji (diesel 130 koni) i ręcznej skrzyni. Po prostu to, czego nie ma, się nie psuje.
Potwierdzam , w jednym z najlepszych ASO Renault w Polsce diagnosta utwierdził mnie mocno że dokonałem najlepszego wyboru bo w mojej wersji nie ma co się psuć - kiedyś brakowało mi tych "bajerów" dzisiaj już jakoś nie bardzo - natomiast nie mam ich bo finanse mi nie pozwoliły na "szczęście" j.w. :D :D

vwkarol
Imię: Karol
Rok produkcji: 1988
Kontakt:

Post autor: vwkarol » 7 miesięcy temu

Hmmm tylko że raczej 90% użytkowników takich aut chce komfortu. Dla mnie automat do takiego auta to ABSOLUTNY WYMÓG!

Awatar użytkownika
kotlet
Kontakt:

Post autor: kotlet » 7 miesięcy temu

Tyle, że bardziej absolutnym wymogiem jest to, żeby auto jeździło. Dla mnie właśnie to jest największym komfortem wynikającym z kupna nowego auta. Inaczej idealnym wyborem byłaby używana s-klasa.

Regis
Kontakt:

Post autor: Regis » 5 miesięcy temu

~5000km po wymianie sprzęgła zaczyna mi znów cicho popiskiwać i szarpać.

Awatar użytkownika
radioaktywny
Imię: Artur
Województwo: Łódzkie
Kontakt:

Post autor: radioaktywny » 5 miesięcy temu

Regis pisze:
5 miesięcy temu
~5000km po wymianie sprzęgła zaczyna mi znów cicho popiskiwać i szarpać.
Miałem przejechane 50 000 km. Od zawsze coś tam czasami pisneło, ale nie zwracałem uwagi.
Po przeczytaniu forum, ze to wada podjechałem do serwisu. Decyzja zapadła bez jazdy; wymiana całej skrzyni na nową, uzasadnienie; nie ma sensu wymiany samego sprzęgła, obecne, nowe skrzynie mają nieco zmieniona konstrukcję, która wyklucza stare niedomagania. Od nowego roku jeżdżę z nową skrzynią.
Wygląda to na cicha akcję naprawczą, z rozmowy wynikało, że wszystkie auta z 2015 roku, ze zgłoszoną wadą, mają wymieniane skrzynie biegów i w tym przypadku nie bawia się już w wymiane samego sprzegła.

chmichal
Imię: Michał
Kontakt:

Post autor: chmichal » 5 miesięcy temu

Radioaktywny czyli jeśli dobrze rozumiem zglosiles te wkurzajace miauczenie i szarpanie przy zmianie i wymienili ci skrzynię. Jak jest teraz miauczy czy jest ok cichutko zmienia?

Jaro74
Imię: Jarek
Województwo: Śląskie
Rok produkcji: 2017
Kontakt:

Post autor: Jaro74 » 5 miesięcy temu

Pamiętacie koledzy moje wypociny o szarpaniach,miauczeniach itd w moim poprzednim? I nic wtedy renault nie chciało wymienić tylko mówili że wszystko ok i taka uroda... Widać zebrali materiał o stwierdzili wadę. Mój nowy wciąż cudownie nie szarpie i nie piszczy

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
radioaktywny
Kontakt:

chmichal pisze:
5 miesięcy temu
Radioaktywny czyli jeśli dobrze rozumiem zglosiles te wkurzajace miauczenie i szarpanie przy zmianie i wymienili ci skrzynię. Jak jest teraz miauczy czy jest ok cichutko zmienia?
Zgłosiłem piski, Serwisant sam zapytał: takie miauczenie? Potwierdziłem. O szarpaniu nie mówiłem, bo u mnie nie było szarpnięć.
Teraz zmienia biegi bezgłośnie.

@Jaro74, miałes rację.

chmichal
Kontakt:

Ok dzięki u mnie też samo miauczenia bez szarpania i nie robili problemów ? I teraz jest rozumiem cicho tak jak powinno?

chmichal
Kontakt:

Czyli dostałeś nowa skrzynię. A propos czy w autach z 2017 jest miauczenia przy zmianie biegów?

chmichal
Kontakt:

Czy tak jak Radioaktywny komuś wymieniono skrzynię biegów z powodu tego tzw. miauczenia?

Awatar użytkownika
radioaktywny
Kontakt:

chmichal pisze:
5 miesięcy temu
Czy tak jak Radioaktywny komuś wymieniono skrzynię biegów z powodu tego tzw. miauczenia?
Myślę że jest niewiele osób na forum z początku produkcji tzn. z 2015. Pewnie nie we wszystkich autach to występowało. Ja też bym jeździł dalej, gdyby nie informacje z forum. Moim zdaniem producent postępuje bardzo fair wymieniając bez gadania, na gwarancji, element z którym użytkownik zgłasza problem.

genie
Imię: Jakub
Moje auto: Espace V Energy 160 EDC dCi 1,6
Rok produkcji: 2017
Kontakt:

Post autor: genie » 5 miesięcy temu

chmichal pisze:
5 miesięcy temu
Czyli dostałeś nowa skrzynię. A propos czy w autach z 2017 jest miauczenia przy zmianie biegów?
Nie ma żadnego miauczenia

aprys
Imię: Andrzej
Kontakt:

Post autor: aprys » 5 miesięcy temu

RENAULT ZNA TEMAT . POTWIERDZAM ROCZNIK 2015 I 16 ESPACE I TALISMAN 200KM BENZYNA SKRZYNIA WYMIENIANA BEZ PROBLEMU. U MNIE ESPACE 2015 KOT CZYLI MIAUCZENIE OD WYJAZDU Z SALONU TYLKO PRZY ZMIANIE Z TRZECIEGO NA CZWARTY, W SUMIE NIE UCIĄŻLIWE WIĘC JEŹDZIŁEM I NIE ZWRACAŁEM UWAGI, DOPIERO JESIENIĄ TEGO ROKU POJAWIŁO SIĘ SZARPANIE PRZY REDUKCJI BIEGÓW , TO JUŻ BYŁO WKURZAJĄCE WIĘC ZGŁOSIŁEM PRZY PRZEGLĄDZIE. PO MIESIĄCU ODPOWIEDZ : RENAULT POLSKA WYMIANA SKRZYNI NA NOWĄ , BEZ PROBLEMÓW , KŁÓTNI Z SERWISEM UDOWADNIANIA ŻE COŚ JEST NIE TAK POPROSTU TEMAT ZNANY . NOWA SKRZYNIA ZAMONTOWANA W GRUDNIU , NOWE AUTO BEZ KOTA BEZ SZARPANIA . POMIMO TYCH PRZYGÓD SUPER AUTO POLECAM WSZYSTKIM :KOMFORT WYGLĄD SUPER , RENAULT POLSKA SUPER , SERWIS OK. RENAULT DBA O KLIENTA I PRZYZNAJE SIĘ DO BŁEDÓW I POPRAWIA, A NIE POZOSTAWIA SAMYCH SOBIE Z BUBLAMI I SERWISAMI NIE RADZĄCYMI SOBIE Z PROSTMI RZECZAMI , I AUTAMI WYGLĄDAJĄCYMI JAK Z POPRZEDNIEJ EPOKI . DWA MIESIĄCE TEMU NABYŁEM KOLEJNE AUTO RENAULT : KADJAR , TEŻ SUPER CZERWONY , GODNE POLECENIA . PO MIESIĄCU POSZUKIWAŃ HUNDIAI , KIA , MAZDA ( DROGIE W PORÓWNIANIU DO DO TEGO CO OFERUJĄ Z WYPOSAŻENIU ), SKODA Z KODIAKIEM CZY KAROKIEM Z TECHNIKĄ I WYGLĄDEM TIGUANA POPRZDENIEJ GENERACJI. ZA CO !!!

ODPOWIEDZ